Zemin temizliğini hangi temizlik şirketine vermeliyiz?

Zemin temizliğini hangi temizlik şirketine vermeliyiz?Alışveriş merkezleri, rezidanslar ya da bu tarz büyük işletmeler insanların ihtiyaçlarını karşılayan ortamların başında gelir.  Bu mekânlar, insanların işyerleri olabildiği gibi alış veriş yapabildikleri ya da birlikte vakit geçirebildikleri ortak kullanım alanlarıdır. Günlük belki de binlerce kişiye hizmet vermek durumunda olan bu alanların temizliği çok önemli bir husustur. Özellikle sağlık ve estetik açısından buralarda temizlik, profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bu temizlik işlerinin, özel bir temizlik şirketine bırakılması müşteriler ya da çalışanlar gibi mekânı gün içerisinde kullanan kişilere temiz bir alan sunmak adına yapılması gerekendir.

Özellikle bankalar, ofisler, özel okullar ya da hastaneler gibi kurumlar geniş alanlara kurulmuşlardır ve zeminleri sert zemin olarak tabir edilen malzemelerle kaplanmıştır. Bir temizlik şirketi sert zemin temizliğini modern teknolojiden yararlanarak yapmalıdır. Hem zaman tasarrufu hem de etkili temizlik yapabilmek adına sert zemin temizliği yapan makinelerin kullanılıyor olması, temizlik şirketi seçerken dikkat edilmesi gereken etmenlerden birisidir. Bu makineler aracılığıyla iç mekânı yüzlerce metrekareyi bulan bu yerler çok daha güvenli ve hızlı bir şekilde temizlenebiliyor.

Topluluğa hizmet eden büyük alanların, temizliğe en çok ihtiyacı olan kısımları zeminleridir. Çünkü bilindiği gibi ayakkabılar gün içerisinde birçok zararlı mikroorganizmayı üzerinde taşıyabiliyor. Bu mikroorganizmaların ayakkabılar aracılığıyla, mekân zeminine geçmesi son derece normal.  Gözle göremediğimiz bu canlılar bu mekânda bulunan başka insanlara nefes alıp verme yoluyla bulaşabilirler. Böyle bir transferin gerçekleşmesi de kişilerin sağlıklarını olumsuz yönde etkiler. Ayrıca yine ayakkabılar tarafından mekâna taşınabilen, gözle görülecek kalıntılar da olacaktır. Bu da ortamda görüntü kirliliği oluşturacak ve müşterileri ya da çalışanları rahatsız edecektir. İşte bu gibi sakıncalı durumların oluşmasını önlemek bir temizlik şirketinin, sert zemine yönelik verdiği temizlik hizmetlerinden yararlanılarak gerçekleştirilebilir.

Sert zeminlerde kullanılan malzemeler; traverten, mermer, granit, taş gibi materyallerden oluşur.  Bu malzemeler göze son derece hoş gelen bir mimari yapı oluşturmayı başarabiliyorlar. Günümüzde insanlara hizmet götürmeyi amaçlayan birçok kurum da bu özelliği sebebiyle bu malzemelerin oluşturduğu sert zeminlerden yararlanıyor. Sert zeminlerin seçilmelerinin bir başka nedeni ise tabi ki pratik bir şekilde temizlenebilir oluşları. Ancak sert zemin kullanan kurumlarının birçoğu temizlik alanına yönelik çalışmıyorlar. Bu yüzden bu temizlik işini alanında iyi olan bir temizlik şirketine bırakmak ve kendi işlerine yönelik çalışmalar sürdürmek, bu kurumlar için mantıklı bir seçim haline geliyor.  Eğer kendi imkânları ile zemin temizliğini yapmaya kalkışsalardı hem yeterince iyi sonuçlar alamayacaklar hem de zamanlarının bir bölümünü bu işe ayırmak zorunda kalacaklardı. Ancak bir temizlik şirketi ile anlaşmak çok daha kolay bir çözümdür. Elbette bu kurumların, temizlik şirketi seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç noktayı atlamamaları, seçimlerinin doğru olması için dikkat etmeleri gereken bir husus.

Son olarak bir temizlik şirketinden ne gibi beklentileriniz olması gerektiğine değinmek istiyorum. Öncelikle temizlik şirketi hizmet sunacağı kurumun istek ve gereksinimlerini saptayabilmelidir. Sonrasında çalışma planları oluşturmalı ve temizliğin yapılacağı alana, periyodik olarak bu planlardaki eylemler uygulanmalıdır. Ayrıca kullanacakları donanımların modern olması gerekmektedir. Temizlik yapan personelin kullandığı araçlar üzerine hâkimiyeti ve kullanılacak kimyasallar hakkında yeterli bilgisinin olması gerekir. Bir temizlik şirketi seçilmeden evvel bu hususlara dikkat etmek, kaliteli temizlik hizmeti almak isteyen her kişi ve kurumun yapması gerekenlerin başında gelir. Yukarıda sayılan tüm bu kıstasları ve daha fazlasını bünyesinde barındıran bir temizlik şirketinden bahsederek yazıma son veriyorum. TEM isimli bu şirket, müşterilerine kaliteli hizmet sunmayı amaç edinmiş bir yapıya sahip. Ayrıca yaptıkları işi iyi bilen personelle çalışmaları onları bir adım öne çıkarmayı başarıyor. Eğer temizlik şirketi arayışında iseniz TEM isimli bu özel şirketi incelemeniz ve yetkililerle iletişime geçerek detaylı bilgi almanız yararınıza olacaktır. Şirketin sunduğu hizmetlerle ilgili bilgi edinebilmeniz için www.temhizmet.com sitesini kullanabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir