Yoksulluk sınırı açıklandı! Ocak 2011

Türk-iş yeni araştırmasını tamamladı. Ocak ayı 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 870 TL iken yoksulluk sınırının 2 bin 835 TL olduğu açıklandı. Halen bir asgari ücretin açlık sınırının altında olduğu ülkemizde ne zaman istatistiklerle verilenin birbirini karşıladığını zaman gösterecek…

Dört kişilik bir ailenin insan onuruna yaraşır bir geçim düzeyini sağlayabilmesi için yapması gereken günlük harcama tutarının yaklaşık 95 TL olduğu, bunun geçerli asgari ücretin 4,5 katına denk geldiği belirtilen açıklamada, asgari ücrete yapılan zammın üçte birinin yılın ilk ayındaki fiyat artışları sonucu çalışanların cebinden alındığı ifade edildi.

Konfederasyonun ocak ayı için yaptığı “açlık-yoksulluk sınırı” hesabına yer verilen açıklamaya göre, dört kişilik bir ailenin, sağlıklı ve dengeli beslenebilmesi için yapması gereken ve açlık sınırı olarak adlandırılan harcama tutarı yaklaşık 870 lira 37 kuruş olarak hesaplandı.

“İnsan onuruna yaraşır bir yaşam düzeyi” için gerekli olan ve yoksulluk sınırı olarak adlandırılan tutar ise 2 bin 835 lira 8 kuruş olarak tespit edildi.

3 thoughts on “Yoksulluk sınırı açıklandı! Ocak 2011

  1. allah yardımcımız olsun ülkede refah artıyor diyorlar ama ben asgari ücrete bakıyorum aynı yerinde sayıp duruyor yani ne yapılıyor nasıl büyüy or bu ülke ankamadım ben bu ülkede büyüdük derse ben cebe giren paraya bakarım pazarıma bakarım ama fiyatların da epeyden beri ucuzladığınıda görmedik ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN . YA ÜLKERRİN İÇİNDE ŞANSLI OLANLARDANMIŞIZ YA AFRİKADA DOĞSAYMIŞIZ NE OLACAKTI O ZAMAN YANİ ÖLÜMÜ GÖREN SITMYA RAZIYIM DERMİŞ BİZİM SİYASET O BİŞİMDİR GİDİYOR GERÇEĞİ BU ADAMIN USLUBUNDA BİR BAŞKASINIDA GÖREMÜYORUM AMA NASIL FAYDALI OLACAK BİRİLERİ OLUR BİLEMİYORUM ALLAH HEPİMİZE HAYIR NASİP ETSİN ALLAH İSLAM DÜZENİ BAĞIŞLASIN CÜMLE KULLARINA

  2. HER AİLE YE YOKSULLUK SINIR MİKTARI KADAR PARA SAĞLANSA BU ÜLKEDE FAKİR KALMAZ.MİLLET KARNINI EKMEKLE DOYURUYOR VE DOĞRU DÜZGÜN BESLENEMEDİĞİ İÇİN DE HASTANELERDE KALABALIK İNSAN TOPLULUKLARI MEVCUT,ÇÜNKÜ VİTAMİN ALAMIYORUZ SADECE KARIN DOYURMAYA ÇALIŞIYORUZ.AKP NİN YETKİLİLERİ BU ÜLKEYİ GÜLLÜK GÜLİSTANLIK GÖSTERMEYE ÇALIŞSINLAR AMA GERÇEKLER BUNLAR.MİLLET AÇOLDUĞU İÇİN,HIRSIZLIK,GASP ALDI BAŞINI YÜRÜDÜ.KREDİ KARTI BORCU YÜZÜNDEN CİNNET GEÇİRİP AİLELERİNİ KATLEDEN İNSANLAR ÇOĞALDI DİKKAT EDERSENİZ.REFAH OLAN ÜLKEDE İNSANLAR PARA YÜZÜNDEN BU KADAR BİRBİRİNE GİRMEZ!

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir