Yeni 5 Lira ile tanışın

Yeni 5 Lira ile tanışınYeni halini görünce şaşırmamak için önden görmeniz de fayda var. Aman dikkat renginden dolayı 200 TL ile karıştırmayın!
Merkez Bankası Edirne Şube Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, renk benzerliği nedeniyle 50 lirayla karıştırılmasının önüne geçilmesi amaçlanan ve hakim renk olarak mor rengin seçildiği 5 liralar bugün piyasada yerini aldı.

Yeni 5 Lira ile tanışın

İMZALAR DA DEĞİŞTİ

Ayrıca, Merkez Bankası tarafından 1 Ocak 2009’da tedavüle çıkarılan ve halen tedavülde bulunan E-9 Emisyon Grubu I. tertip Türk lirası banknotlara kıyasla, II. tertip 200, 50 ve 5 liralık banknotlardaki imzalarda da değişikliğe gidildi.

200 ve 5 liralık banknotlarda Başkan Erdem Başçı ile Başkan Yardımcısı Mehmet Yörükoğlu’nun, 50 liralık banknotlarda ise Başçı’nın yanı sıra Başkan Yardımcısı Turalay Kenç’in imzaları kullanıldı.

ESKİ VE YENİ BİRLİKTE KULLANILACAK

Boyutları ön, arka yüz kompozisyonlarıyla genel nitelik ve görünümler bakımından belirtilen değişiklikler dışında I. tertip banknotlarla aynı olan II. tertip banknotlar, I. tertip banknotlarla birlikte tedavülde olacak.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir