Vestel 60’ıncı yılını akıllı telefonlarıyla kutlamaya hazırlanıyor

Vestel 60'ıncı yılını vestphone çıkışıyla kutlamaya hazırlanıyor59 yıldır Türkiye’nin en güvenilir teknoloji markalarından olan, son çıkış mottosuyla ‘Teknolojinin Türkçesi’ olarak çoğu evde yer alan Vestel 2013 yılında 60. yılını kutlayacak ve oldukça iddialı yatırımlar da var. Vestel olarak bilişim sektörüne daha fazla ağırlık verdiklerini vurgulayan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, 2013’te şirketin 60’ıncı yılını kutlayacaklarını ve 4.5 milyar dolarlık yatırımı hayata geçireceklerini söyleyerek 2013’te akıllı telefon satacaklarını açıkladı.

 

Bilişim sektöründe yüzde 100 yerli tablet üreterek bir ilke imza attıklarını söyleyen Zorlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“YÜZDE 100 TÜRK MÜHENDİSİNİN ÜRÜNÜ”
“Fatih Projesi için 49 bin adet tablet üreteceğiz. Ama daha da katılımcı olacağız. Türkiye kalkınacaksa bilişim sektöründe mutlaka yer alması lazım. Yüzde 100 Türk mühendisinin yaptığı bu ürünü dünyaya satacağız.

 

“CEP TELEFONU ÜRETİMİNE BAŞLADIK”
Cep telefonu üretimine de başladık. Önümüzdeki yıl satışa sunacağız. Rekabetçi olmayı hedefliyoruz. Artık Vestel olarak bilişime daha çok önem veriyoruz. Akıllı tahta, tablet ve televizyondan sonra şimdi de akıllı telefon geliyor. Artık içerik olarak yapamayacağımız bir şey yok. Zorlu Holding olarak enerjiden gayrimenkule pek çok sektördeki yatırımımız devreye girecek.”

Bir Cevap Yazın