Turkcell’de çalışmayı düşünür müsünüz?

turkcellTürkiye’nin iletişim devlerinden kalitesi ve şuanki ucuzluğuna rağmen verdiği hizmetlerle sürekli şaşırtan bir Türk şirketi Turkcell aldığı ödüllerle her zaman gurur verici olmaya devam ediyor. Peki siz turkcell’li olmayı hiç düşündünüz mü? Turkcell kalitesini müşteriyle buluşturan personellerden biri olmak ister miydiniz?

Turkcell insan kaynaklarından yapılan açıklama;

Adaylarla işe alım uzmanları ve pozisyonun ilgili yöneticilerinin katıldığı en az iki görüşme yapılır.
İşe alım sürecimiz, pozisyona göre fonksiyonel yetkinliklerin yanı sıra tüm çalışanlarda aradığımız temel yetkinlikler olan; müşteri odaklılık, işini sahiplenme, yenilikçilik, ilişki geliştirme, kendini tanıma ve geliştirme yetkinlikleri değerlendirilmektedir. Kurum kültürü ve değerlerimize uygunluk sürecin tümünde dikkate aldığımız en önemli kriterlerdir. Yönetsel pozisyonlarımız için temel yetkinliklerle birlikte, ilişki geliştirme ve ekip geliştirme yetkinlikleri de aranmaktadır.

Adaylara ilk görüşmelerinde “kişilik envanteri” uygulanır. Liderlik, iletişim becerileri, analitik düşünce, takım çalışmasına yatkınlık vb yetkinlikler bazında adayları değerlendiren envanter çıktıları, karar verme aşamasında önemli rol oynamaktadır.

Seçme ve yerleştirme sürecinde, açık pozisyonlarımızın niteliklerine göre “Değerlendirme Merkezi” çalışmaları da uygulanır. Çeşitli simülasyon araçları kullanılarak, adayların profesyonel hayattaki tutum ve davranışları gözlemlenir.

Yetkinlikler yanında adayların mesleki ilgi alanları ve teknik bilgileri de değerlendirilir.

Görüşmelerin tamamını ve referans araştırmalarını olumlu olarak tamamlayan adaylara, İnsan Kaynakları Bölümü tarafından iş teklifi yapılır.

Görüşmeler sonucunda mevcut pozisyonda değerlendirilemeyen adayların başvuruları, başka pozisyonlarda değerlendirilmek üzere altı ay boyunca veritabanında saklanır ve takip edilir. Adaylara süreç sonunda mutlaka geri dönülüp bilgilendirmeler yapılır.

101 thoughts on “Turkcell’de çalışmayı düşünür müsünüz?

  1. merhaba turkcell ailesi kendimden biraz bahsetmek istiyorum öncelik aradığınız kriterlere bakıyorum da ikna kabiliyeti ve insanlarla diyalog ve iletişimi iyi olan personellerle çalışmak istiyorsunuz ve ve bu kriterlerin benimle özdeş olduğunu gördüm ve bende özel sektörde gelişmek yani dahada gelişmek ve daha güzel bir üst düzeyde kariyer sahibi olmak istiyorum müteşebbis ruhu yüksek olan,ikna kabiliyeti yüksek ve aynı zaman sempatik biriyimdir insanlarla iletişim kurmak ve onlara yardımcı olmak hobim diyebilirim ve sizin gibi büyük bir şirkette kendimi daha iyi bir yere geleceğimi umut ediyorum umarım benimle iletişimde bulunursunuz

Bir Cevap Yazın