Tatil için erken rezarvasyon ile Yüzde 40 indirim!

Yerli turistin ilgisini çekmek için yapılan bu uygulama iç turizmi canlandırmaya yönelik önemli bir adım. Henüz yaz mevsimine aylar olmasına rağmen rezarvazsyonunu yaptıran kişiler %35-40 oranında bir indirim avantajı yakalıyor. İç turizme katkıda bulunmak ve turistik zengilikleri doyasıya tadmak için hemen sizde rezarvasyon yaptırın.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Mayıs ayı sonuna kadar “Erken Rezervasyon Kampanyası” kapsamında rezervasyon yaptıran vatandaşların yüzde 35 ile 40 arasında indirim imkanından yararlanacağını belirtti.

İç turizmi canlandırmayı ve vatandaşlara avantajlı ödeme imkanı amaçlayan, ayrıca ülkeye gelen yabancı turistlerin daha uygun ödeme koşullarıyla seyahat ettiklerine dair yaygın algıyı değiştirmeyi hedefleyen “Erken Rezervasyon Kampanyası”, “Tatil Herkesin Hakkı” ve “Yerinizi Şimdiden Ayırın” sloganlarıyla başladı.

Feriye Lokantasında kampanyanın tanıtımı dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Günay, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) öncülük ettiği, çeşitli kurum ve kuruluşların desteklediği kampanya kapsamında yüzde 40’lara varan indirim imkanı sağlanacağını belirtti.

Günay, kampanya kapsamında bankacılık, ulaşım ve iletişim sektöründen kuruluşlar, tur operatörleri ve Türk Hava Yolları, Pegasus, Türkiye İş Bankası, Finansbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank ve Denizbank ile işbirliği yaptıklarını, Başbakanlık, valilik, belediye başkanlıkları, RTÜK, TRT ve YÖK’ün kampanyanın gerçekleşmesine katkı sağladıklarını anlattı.

Mayıs ayı sonuna kadar sürecek kampanya kapsamında erken rezervasyon yaptıran vatandaşların kampanya süresince yüzde 35 ile 40 arasında indirim imkanından yararlanacağını belirten Günay, kampanyada işbirliği yapan bankaların kredi kartlarını kullanan vatandaşlara da ödemelerde 4 aya varan ötelemeler yapılacağını bildirdi.

Günay, Başbakanlığın kampanyayı kamu kurum ve kuruluşlarına duyurmak için genelge hazırladığını belirtti.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir