Süpermarket alışverişinde tasarruf etme yolları

Süpermarket alışverişinde tasarruf etme yollarıBir ekonomy.net klasiği olan tasarruf yazılarına devam ediyorum. Sıradaki tasarrufumuzu market alışverişi için uygulayacağız. Tasarrufu daha az ödeme ile daha verimli kullanmak olarak algılarsak ve araştırmacı ruhumuzdan ödün vermezsek bir yılda cebinizden ekstradan çıkan paraya şaşıracaksınız…

Market alışverişinde nasıl tasarruf edilir?

Bunun için en başlıca yöntem yıllardır devam rekabetleri fırsata çevirmektir. Tabi vazgeçilmez markalar vardır bunlar olmazsa olmazdır ama rekabet ile alınan ürünler her zaman ekstra kazanç sağlayacaktır.

Kampanya dönemlerini takip edin

Tasarruflu market alışverişi için bir diğer yöntem, marketlerin 1-2-3-4-5 lira günlerini yakalamak veya gör inan kampanyaları gibi belli bir tutar alışveriş üzerinde yüksek tutarlı bir ürünün 3’te biri fiyatına verilmesi gibi kampanyaları takip edebilirsiniz.

Kart kampanyalarını takip edin

Bazı bankaların kredi kartları için uyguladığı, şu kadar alışverişe şu kadar para puan tarzı kampanyaları takip edebilirsiniz. Bazı marketler yine gör inan kampanyasını yapan migrosu ele alırsak migros a.ş özel money visa kredi kartı ile, sırf kredi kartına özel indirimler ve belli bir tutar alışverişten sonra money puan ve money bonus kazandıran kampanyaları takip edebilirsiniz.

Örnekler pek tabi çoğaltılabilir fakat amaç tasarruf olunca en mantıklısı kampanyaları takip etmek oluyor. Kendinize belli bir alışveriş günü belirleyin o  güne ait kampanyaları, indirimleri inceledikten sonra alışverişe çıkın. Sizin varsa güzel tavsiyelerinizi yorum olarak yazarsanız hepimiz faydalanırız. Bol tasarruflu günler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir