Sosyal Güvenlik Kurumu 700 Personel Alımı

sgkSGK için ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirme işlemlerinde sadece lisans mezunlarına yönelik kadro bulunmaktadır. 700 personel alımı yapılacaktır.
Sözleşmeli büro personeli olarak istihdam edilmek isteyen adayların; 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz olmak ve Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak genel şartlarına sahip olması gerekmektedir.

Ayrıca; başvuruda bulunacak adayların şu şartlara haiz olması gerekmektedir:

 1. Sözleşmeli Büro personeli olarak istihdam edilecek pozisyonun karşısında yer alan lisans programlarından mezun olmak.
 2. 2008 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS-Lisans) girmiş ve KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.
 3. Sabıkası bulunmadığını, Cumhuriyet Savcılığından alacağı güncel bir belge ile kanıtlamak.
 4. Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 5. Sözleşmeli personel olarak görev yapmasına engel bir durum olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

Memurlar.net’in edindiği bilgilere göre SGK’nın alacağı sözleşmeli büro personeli pozisyonlarına genel olarak İİBF ve SBF mezunları başvurabilecektir. Her bir kadro için aranan mezuniyet şartı ayrıntılı olarak kılavuzda yer alacaktır.
Diğer taraftan; erkek adayların askerlikten tecilli olması başvuru için yeterli sayılmıştır. Kadrolara başvuru için askerliğini yapmış olma şartı aranmayacaktır.

5 thoughts on “Sosyal Güvenlik Kurumu 700 Personel Alımı

 1. merhebalar ben serhan POLaT elazığ merkez oturuyorum lise mezıunuyum B sınıfı ehliyetim var askerliğimi yaptım bana göre biş iş olursa çalışırım çok ihtiyacımm var yardımcıı olursaz sevinirim diksiyonuma ve dış görünüşüme güvenbiyorum ltf kendime güvniyorum

 2. Selam ben ön lisans mezunuyum ,aynı zamanda kamu yönetimi lisans mezunu olucam inşallah.
  B sınıfı ehliyetim ingilizce.bilgisayarlı muhasebe,birgisayar işletmeciliği sertifikalarına sahibim.
  Muhasebe alanında ve halkla ilşkiler alanında yeteri kadar bilgiye sahibim…Teşekkürler.

  iş deneyimlerim:
  EtiÇelik Muhasebe sorumlusu
  Er-Çi Tekstil-İdari Ve Mali İşler Sorumlusu
  Uğur Dershanesi – Muhasebe Ve Halkla ilşkiler Sorumlusu.

 3. merhaba ben Faruk 1986 doğumluyum. Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek yüksekokulu mezunuyum.şu anda aöf İktisat fakültesi lisans programında 3.sınıfta okumaktayım.diksiyon,dış görünüş ve insan ilişkilerime güveniyorum.sizinle çalışmak istiyorum..

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir