Sağlık Bakanlığı 20 Bin Sağlık Personeli Memur Alımı

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel AlımıSağlık Personeli olarak çalışmak isteyen adaylar, Kamu Personeli Seçme Sınavı puanlarının açıklanması ile birlikte nasıl bir başvuru süreci izlemeleri gerektiği hakkında araştırma yaparken, kamu kurum ve kuruluşlarından alımlara ilişkin haberler gelmeye devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, 2015 yılında 20 bin personelin Bakanlık tarafından işe alınacağı müjdesini verdi. Özellikle büyük merak konusu olan bu haberde açıklığa kavuşmuş oldu.

Açıklamayı yapan Sayın Müsteşar sözlerine şöyle devam etti: “ Ameliyathanelerimizde hekim ve hemşirelerimiz var. Burada birde ayrıca yardımcı personellerimiz bulunmaktadır. Bunlar hastaların transferleri ve alımları ile ilgilenmektedirler. Buradaki malzemelerin temini ise hemşireler tarafından yapılmaktadır. Hemşireler malzemeleri ameliyattan önce alır, açıp kullanır ve daha sonrasında ise geri verir. Buradaki zimmet hemşirelerde bulunmaktadır ancak; bunu yardımcı sağlık personelinin yapması son derece yanlıştır.

Şuanda yeni bir çalışma içerisindeyiz. İlk olarak uzman ebelik konusunda bir çalışma yapıyoruz. Burada uzman ebelerin doğumları koordine etmesi ve uzman statüsüne geçmesi için bazı eğitimler verilecek. Bu eğitimler ile sağlık sektöründe ise büyük bir adım atılacak. “

2015 KPSS Sağlık Bakanlığı Personel Alımları

Bunları söyleyen Müsteşar aynı zamanda sözlerine ise şu şekilde devam etti: “ 2015 yılında alınacak olan personel bütçeden sonra belli olacaktır. Fakat 20 bin civarında bir sağlık personeli almayı hedefliyoruz. Burada daha ziyade uzman, tekniker pozisyonundaki yüksekokuldan mezun olmuş teknikerleri değerlendireceğiz. “ dedi. Bunun çalışmalarının devam ettiğini ve yoğun bir şekilde takip ettiğini de ayrıca Sayın Prof. Dr. Eyüp Gümüş ifade etti.

Sağlık Bakanlığı 2015 KPSS tercih ve atamalarına yönelik detaylı bilgilendirmeyi sitemizi sürekli takip ederek bulabilirsiniz.

2 thoughts on “Sağlık Bakanlığı 20 Bin Sağlık Personeli Memur Alımı

  1. meraba Denizlide oturuyorum işe ihtiyacım var KURUMUNUZDA çalışmayı çok istiyorum.Bankacılık ve sigortacılk mezunuym ve birçok sertifikalarım var ayrıca bilgisayar becerim var yardımcı olursanız sevinirim.

    TEL:05367081112

Bir Cevap Yazın