Personel alımı yapacak oteller (2010)

otel-personel-alimi-252010 yılı turizm sektörü açısından en iyi yıl olarak nitelendirilebilir. Uluslararası otel zincirlerinin dev isimleri bu yıl tatil yörelerine 60 kadar yeni 5 yıldızlı otel açıyor. Buda ortalama 10 bin personelin istihdamı anlamına geliyor. Sizler için yapımı devam eden ve yakında personel alımına başlayacak ve hatta başlamış olan bazı otelleri paylaşıyoruz. Sizde turizm sektöründe kariyer yapmak istiyorsanız bu fırsatları iyi değerlendirin…

Rota Grubu
Atatürk Havaalanı yakınlarında otel yatırımı yapan gruplardan biri Rota. Güneşli’de arazi satın alan grup burada önce hastane yapmayı planladıysa da daha sonra bunu otel projesine dönüştürdü. Otel bu yıl hizmete girecek.

Türk Havayolları&Do. Co.
Ortaköy’de eski bir ilkokul binasını 50 yıllığına kiralayan ortaklar, geliri İl Özel İdaresi’ne bağışlanacak 100 odalık bir otel yapıyor. Şu anda mimari çizim ve izinleri için çalışmaları devam eden projede bir de sürpriz yaşanmış. Kazılarda ilkokul binasına bitişik başka bir biranın temellerine rastlanmış. Hemen izinler alınıp arşivler tarandıktan sonra, temeli bulunan yapının orijinal hali de inşaat planına alınmış. 70 milyon euro’luk yatırımın 2011’de tamamlanması ve 200 kişiye istihdam yaratması planlanıyor.

Unit Turizm
Les Ottomans markasını Fransa’daki bir şatoda yaşatmayı hedefleyen grup, şatonun yanı sıra 12 odalık ayrı bir bina daha yapıyor. Şato’da hizmet vermek üzere Türkiye’den aşçı, birim müdürü gibi pozisyonlar için 10 kişilik bir ekip götürülmesi düşünülüyor.
Les Ottomans Fransa’daki yatırımının bir benzerini de İtalya ve Çeşme’de yapmak üzere çalışmalara başlamış.

Reisler Deri
Reisler Deri’nin Kalamış’taki bir tarihi binada yapımı dört yıldır süren otel projesinde son kata gelinmiş durumda. Ortalama 100 milyon euro’luk yatırım yapacak grup, yabancı bir zincirle marka anlaşması yapmak üzere görüşüyor. 2011’in mayıs ayında açılması planlanan otel için en yakın aday ise Ramada. Otelde normal sezonda 200, yaz döneminde ise 500 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

Kadak Turizm
Kadak ailesine ait şirket, Yenibosna’da havaalanı oteli konseptinde bir yatırım planlıyor. Bugget otel konseptinde tasarlanan binada 18-20 metrekarelik 200 olarak düşünülmüş. Yabancı bir zincirle görüşmeler yapan üç yıldızlı otelin yatırım tutarı ise 15 milyon dolar. Yaklaşık 50 kişilik istihdam düşünülüyor.

Başyazıcıoğulları
Kayseri Hilton’un sahipleri olan Başyazıcıoğulları, Hilton’un devamı niteliğinde bir otel projesine başladı. Henüz yabancı zincirlerle marka görüşmeleri süren projenin hedef kitlesi iş dünyası. Dört yıldızlı segmentte konumlandırılan 180-200 odalı otelde 150 kişinin çalışması planlanıyor.

Sonkar Grubu
Sonkar Otomotiv’in Avcılar’da yapımını sürdürdüğü Doubletree by Hilton markasıyla sunacağı otel, bu yıl açılacak. 27 katlı binanın çelikleri Almanya’dan getirilmiş. 227 odalı proje, iş dünyasını hedefliyor. Yatırım tutarı ise arsa bedeli hariç 50 milyon doları buluyor. Doubletree by Hilton Avcılar’da 150 kişilik istihdam hedefleniyor.

E7 Invest&Naturland
Yatırım grubu E7 Invest ve Naturland Grubu, Ankara’da yeni bir otel&club projesi için çalışmalara başladı. Eymür Gölü’nün yakınında yapılacak otel için Palmerston ve Whydham markalarıyla görüşülüyor. Bu yıl açılması planlanan otelin 100 odalı olması ve yaklaşık 100 kişi istihdam etmesi hedefleniyor.

Özaltın Grubu
Gloria Otelleri’nin yatırımcısı Özaltın Grubu, Belek’te kongre merkezi yapmak için kolları sıvadı. Avusturyalı danışman bir grupla çalışan şirket projeyi içinde fuar, konser, toplantı alanları olan büyük bir merkez olarak konumlandırmış.

Sonya Group
Sonya Group, memleketi Girne’de bu yıl açılacak bir otel inşa ediyor. Türkiye’den de elemanlar götürülmesi planlanıyor.

En çok ihtiyaç duyulan pozisyonlar

• Genel koordinatör (Zincir otellerde bütün genel müdürlerin üstündeki pozisyon)

• Varlık yönetimi uzmanı

• Bütçe yönetimi uzmanı

• Raporlama uzmanı

• Yönetim modellemeleri uzmanı (Marka standartları konusunda uzmanlar gerekiyor)

• Gayrimenkul geliştirme uzmanları

En çok ihtiyaç duyulan pozisyonların dışında kat görevlileri, servis görevlisi gibi pozisyonlarada bu oteller ingilizce bilen ve iyi derecede dsiplin sahibi personel arayışı içindeler. Bu fırsatlar hakkında tüm gelişmeleri buradan takip etmeye devam edebilirsiniz…

50 thoughts on “Personel alımı yapacak oteller (2010)

 1. mereba ben özgür yılmaz annem cemile yılmaz sheration hotelde hausekipng katında çalışmak istiyor daha önce istanbul taksim gönen hotelde çalışmıştır. Bulundugumuz il adana seyhan mithatpaşa mah defne cad no:93 bu telefon numarasından ulaşabilirsiniz :05395167112
  referans:taksim gönen hotelin numarası :90212 297 22 00 fatoş avcı kendisi müdürdür.saygılarımla

 2. slm ben ahmet hausekıpıng meydan sefi görevinde çalışmak istıyorum 14 sene bu sektördeyım rixos otelde çalışmaktayım personel alımlar başladıgında sizlerle çalışmak isterım telefon numaram. 0543 559 68 49 ulaşabılırsınız.

 3. ben ist serdar iş arıyorum aşçı yardımcısıyım 23 yaşındayım 6 yıldır bu işi yapıyorum işsizim çalışmak istiyorum 0543 362 54 55

 4. –KİŞİSEL BİLGİLER–
  AD: Kadir
  SOYAD: Sözsaydıran
  ADRES: Arabayatagı Mah. Şirin Sk. No:1 Yıldırım/BURSA
  BOY: 1,82
  KİLO: 80
  YAŞ: 24
  SİCİL KAYDI: Yok

  Bir şirkette koruma-güvenligi yaptım.Askerligimide ÖZEL KUVETLER de yaptım koruma olarak deneyimim var.Atak turizm ovaakça da özel şöförlük yaptım.Vİp söförlük yaptım.Garsonluk tecrübem vardır.

  Bana uygun görülen işlerde çalışabilirim.Çalışma saatlerine uyum saglarım. Seyehat engelim yoktur.

 5. SİLAHLI GÜVENLİK GÖREVLİSİYİM.GEMLİKLİYİM.BURSA HİLTON OTELİNDE GÖREV ALMAK VEYA ÖZEL KORUMA OLMAK İSTİYORUM.KENDİME GÜVENİYORUM.TEŞEKKÜRLER.

 6. dunya mutfak cheflığinde bulunmaktayım tatlılar unlu mamüller pizzalar ana yemeklerle sizlerle calışmaktan gurur duyarım.daha önce fransa ıtalya ve en son kıbrıs gratos hotelde görev de bulundum .0531.672.59.49 beylıkdüzü istanbul .

 7. slm ben mehmet hataylıyım bahcıvanlık ve agır vasıta ehliyetimle iş arıyorum [E] sınıfı tercih sizin ve yatacak yer olursa iyi makbule gecer saygılarımla… cep..05354658790 ulaşabilirsiniz…

Bir Cevap Yazın