ÖTV-KDV indirimi devam edecek mi? Eylül-Ekim 2009

25252kdvEkonomik krize alınan tedbirler kapsamında başlatılan KDV ve ÖTV indirimlerinde sona gelindi. Hükümetin Otomotiv, beyaz eşya, mobilya ve bilişimde ÖTV ve KDV indirimini devam ettirip ettirmeyeceği merak konusu oldu. Yapılan resmi açıklamada üzücü haberler var.

Hükümet tarafından global krize karşı alınan tedbirler kapsamında otomotiv, beyaz eşya, elektronik ve mobilya sektöründe uygulanan ÖTV ve KDV indirimi bugün sona eriyor.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ergün, otomotiv, beyaz eşya, mobilya ve bilişimde bugün sona erecek olan vergi indiriminde süre uzatımının söz konusu olmadığını söyledi. Ancak Ergün, otomotivde hurda indirimi üzerinde çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Alışveriş için acele edin. Akşama kadar vakit var!

Hükümetten vergi indiriminde uzatma olmayacağının resmi olarak açıklanması ile birlikte indirimli fiyatlardan yararlanmak isteyenlerin bu akşama kadar alışverişlerini yapması gerekiyor.

Bu akşama kadar 1600 cc ve altında otomobil alacak olanlar yüzde 27 ÖTV ödeyecek. Bu rakam yarın ise yüzde 37 olacak. Benzer şekilde beyaz eşyada yüzde 2’lik ÖTV yarın yüzde 6.7, bilgisayar ve mobilyadaki yüzde 8’lik KDV de yarın yüzde 18 olacak.

One thought on “ÖTV-KDV indirimi devam edecek mi? Eylül-Ekim 2009

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir