Öğretmenlere sömestr tatili 2009-2010

Bu yıl bir ilk gerçekleşiyor ve öğretmenlere çok özel indirimle 5 yıldızlı otelde tatil imkanı sunuluyor. 5 gece 5 yıldızlı otelde kalmanın maliyeti bakın bir öğretmene ne kadara gelecek? Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜROFED ve TÜRSAB’ın işbirliği ile yürütülen kampanya sayesinde, 140 otelde öğretmenler için kış fiyatlarında yüzde 50 indirim sağlandı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Öğretmenevi fiyatları daha yüksek.” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ‘Öğretmenlere Özel Tatil Kampanyası’ ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Sömestr tatili boyunca öğretmenlere uygun fiyatla tatil imkanı getirdiklerini belirten Günay, bu çerçevede MEB, TÜROFED ve TÜRSAB ile işbirliği yapıldığını söyledi.

Öğretmenlerin büyük kısmının ekonomik nedenlerle tatile çıkamadığını kaydeden Günay, farklı bölgelerdeki 140 otelde, yüzde 50′ye varan indirim oranları ile tatil seçenekleri oluşturulduğunu kaydetti. Günay, “Öğretmenevi fiyatları daha yüksek.” diye konuştu.

Tatil seçenekleri içerisinde Antalya, İzmir , Adıyaman, Çanakkale, Muğla, Bursa, Nevşehir, İstanbul, Kapadokya, Gaziantep, Urfa gibi pek çok bölgeden farklı turizm alternatifleri yer alıyor. Kampanyada kişi başı günlük 20 liradan başlayan fiyatlarla, 2 yıldızdan 5 yıldıza kadar her beğeniye ve bütçeye hitap eden seçenekler bulunuyor.

Alanya’da 3 yıldızlı bir otelde 2 kişi yarım pansiyon 200 liraya, Antalya’da 5 yıldızlı her şey dahil bir otelde 2 kişi 400 liraya 5 gün tatil yapılabilecek. Öğretmenler, Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’da 5 yıldızlı bir otelde iki kişilik odada 100 liradan ve 3 yıldızlı bir otelde iki kişilik odada 65 liraya konaklayabilecek. Sinop’ta 3 yıldızlı bir otelde 2 kişi yarım pansiyon 350 liraya 5 gün tatil yapılabilecek. Nemrut’u görmek isteyen öğretmenler ise Adıyaman’da 4 yıldızlı bir otelde 2 kişi yarım pansiyon 500 liraya, 5 gün kalabilecek. Ayrıca, bir çok otel, 0-6 yaş çocuklara ücretsiz tatil ,7-12 yaş arasındaki çocuklara ise yüzde 50 indirimli fiyatlar sunacak.

Kampanya dahilindeki indirimli otellerin ve tur şirketleri ile ilgili bilgiler, www.kultur.gov.tr ve www.meb.gov.tr internet adreslerinde yer alacak

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir