Nakit tasarrufu nasıl yapılır?

paraTasarruf kategorimizde belki de en başta işlenmesi gereken bir konu ile devam ediyoruz. Nakit tasarrufu konusunda düşüncelerimizi ve sizlerin görüşlerini bu yazı altında toplayabiliriz.

Herkesin inandığı büyük bir gerçek vardır. Nakit para sürekli harcanmaya mahkum ve cepte beklediği sürece harcanmaya devam edilmektedir. Bu yüzden öncelikle nakit paralarımızı bir bankada vadeli hesabımıza yatırıyoruz. Üzerimizde bulunan nakit paramızın bütünlüğünü çok ihtiyaci durumlar olmayıncaya kadar bozmuyoruz…

Çünkü bütün para bozulduğu zaman bir kalenin yıkılışı gibi ayrılarak daha hızlı harcanmaya mahkumdur. Oysa ki ufak bir alışveriş için bozacağınız bütün paranın belkide daha önemli bir harcamaya direk yarayabileceğini göz önünde bulundurarak harcamalarınızı bankamatik veya kredi kartı üzerinden yapmanız acil durumlarda nakit ihtiyacınızı karşılamanıza veya vadeli hesabınızda nakit para birikimizi hızlandırmanıza yardımcı olacaktır.

Napolyon ne demiş?: “Para, Para, Para…”
Ekonomi yaparken para biriktireyim diyerekten pintiliğede gerek yok değil mi ? =)

Sizlerden bu konu hakkındaki görüşlerinizi bekliyoruz..

2 thoughts on “Nakit tasarrufu nasıl yapılır?

  1. Kesinlikle görüşlerinize katılıyorum. cüzdanda olduğu zaman harcanıp gidiyor ama vadeli hesap yada yatırıma ayrıldıgı zaman para harcanmıyor. Yoksa başka şekilde tasarruf yapılmıyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir