Microsoft’ta staj yapmak ister misiniz?

Üniversitelerin 2. ve 3. sınıflarında okuyan öğrenciler için Microsoft Türkiye’de staj yapma imkanı doğdu. Siz de geleceğinizi dünyanın en büyük markalarından biriyle şekillendirmek ve staj yapma imkanı bulmak istiyorsanız bu haberi dikkatli okuyun.. Microsoft Türkiye, Talent Explorer programı ile yüksek potansiyele sahip öğrencileri bilişimin gücü ile bir adım önde olmak için birlikte çalışmaya davet ediyor.

Üniversitelerin 2. ve 3. sınıfında okuyan öğrencilere yönelik hazırlanan bu program ile gençler, farklı departmanlarda ve gerçek projelerde yer alarak profesyonel Microsoftekibi ile sıradışı deneyimler kazanacak.

ÖĞRENCİLER İÇİN BÜYÜK ŞANS

Microsoft’un kapılarını gençlere açmaktan heyecan duyduklarını belirten MicrosoftTürkiye Genel Müdür Yardımcısı Belgin Ertam, “Geleceğimizi oluşturan gençlerimizin, iş dünyasında daha rekabetçi, tecrübeli ve yenilikçi olabilmeleri için Talent Explorer programını hayata geçiriyoruz. Bu program ile kişisel gelişim yolculuğuna çıkacak olan öğrencilerimiz, Microsoft dünyasının hızlı, yenilikçi, eğlenceli ve öğretici yönünü deneyimleyerek kariyerleri için önemli ve anlamlı bir adım atmış olacak. Staj boyunca öğrencilerimiz, yöneticilerinden koçluk ve geribildirim alarak farklı gelişim fırsatları da elde edecek. Ayrıca, programda başarılı olan öğrencilerimize yarı zamanlı çalışma ve mezuniyet sonrası işe alımlarda öncelik olanakları da sağlıyoruz” dedi.

ULUSLARARASI DENEYİM İMKANI

Talent Explorer programında yüksek performans sergileyen öğrenciler, kendi sorumluluklarının yanı sıra, ortak bir projede yer alarak stajlarını tamamladıktan sonra uluslararası bir deneyim için MEA Bölgesinde yer alan Microsoft şirketlerinde staj kazanma fırsatı elde edecek. Ayrıca, Microsoft’un Global yetenek programı MACH’a (Microsoft Academy for College Hires) başvuruları öncelikli olarak kabul edilecek.

Global kültüre ve hızlı değişime uyum sağlayabilen gençler, başarılı bir kariyere ilk adım için 15 Nisan’a kadar https://careers.microsoft.com/search.aspx adresinden MicrosoftTalent Explorer programına başvuruda bulunabiliyor. Programa yönelik seçme, yerleştirme süreci ise Haziran ayında tamamlanacak.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir