Merkez Bankası Personel Alımları

tmb25t25Türkiye Merkez Bankası‘ndan personel alım ilanı haberi var. Yapılan açıklamaya göre Bankaya yeni alınacak memurlar şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na Sözleşmeli Makine Mühendisi, Mimar/İç Mimar ile Koruma ve Güvenlik Memuru alımı yapılacaktır.

Bankamız İdare Merkezi, İstanbul ve İzmir Subelerinde çalıstırılmak üzere makine mühendisi, İdare Merkezi’nde çalıstırılmak üzere mimar/iç mimar, İdare Merkezi ve Subelerinde çalıstırılmak üzere Koruma ve Güvenlik Memuru alınacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasında çalışmak üzere alınacak olan adaylarda aranacak şartlar:

I- ADAYLARDA ARANACAK KOSULLAR

1- Makine Mühendisi ve Mimar/İç Mimarlarda;
a) Türkiye’deki veya denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca tanınmıs yurt dısındaki üniversitelerin makine mühendisliği veya mimarlık/iç mimarlık programlarından mezun olmak,

b) 2008 veya 2009 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan 80 ve üzerinde KPSS puanı almıs olmak,

c) İyi derecede Dngilizce bilmek [son basvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan, Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS)’ndan en az 70 veya Test of English as a Foreign Language (TOEFL) Paper-based Test (PBT)’den en az 523 veya Computer-based Test (CBT)’den en az 193 veya Internet-based Test (IBT)’den en az 69-70 veya International English Language Testing System (IELTS)’den en az 6,5 puan almıs veya Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)’ndan en az 42 yabancı dil sorusunu doğru olarak cevaplamıs olmak],
d) Son basvuru tarihi itibarıyla 30 yasından büyük olmamak (29/03/1980 tarihinden sonra doğanlar),
2- Koruma ve Güvenlik Memurlarında;
a) 4 yıllık fakülte veya yüksekokulların beden eğitimi ve spor ile ilgili bölümlerinden mezun olmak,
b) 2008 ve 2009 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan 70 ve üzerinde KPSS puanı almıs olmak,
c) Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası (Silahlı) almıs olmak,
d) Son basvuru tarihi itibarıyla 28 yasından büyük olmamak (29/03/1982 tarihinden sonra doğanlar),
e) Görevin özelliği dolayısıyla en az 175 cm. boyunda olmak,
f) Askerlik görevini yapmıs olmak,
g) Beden veya akıl hastalığı veya beden sakatlığı (renk körlüğü dahil) ile engelli olmamak,
3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Memurları Yönetmeliği’nin 10. maddesinde yazılı diğer nitelikleri tasımak.

II- SINAVLAR

1- Mühendis ve Mimar/İç Mimarlar için;
KPSS puanı en yüksek olan adaydan baslayarak yapılacak sıralama sonucunda makine mühendislerinden ilk 9 aday, mimar/iç mimarlardan ilk 6 aday (kontenjana giren son aday ile aynı puanı alan adaylar da dahil) sözlü sınav-mülakata çağırılacaktır.
2- Koruma ve Güvenlik Memurları için;
KPSS puanı en yüksek olan adaydan baslayarak yapılacak sıralama sonucunda ilk 100 sırada yer alan (100 üncü adayla aynı puanı alanlar da dahil) adaylar uygulamalı beden eğitimi sınavına, bu sınavda basarı gösteren ilk 50 aday sözlü sınav-mülakata tabi tutulacaktır.

3- Sınavlar Ankara’da yapılacak olup, sınav yeri, tarihi ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar Bankamız internet sitesinde (www.tcmb.gov.tr) ilan edilecektir. (Adaylara ayrıca yazılı olarak duyuruda bulunulmayacaktır.)

III- BASVURU

Adayların 15/03/2010 tarihinden 29/03/2010 tarihi çalısma saati sonuna kadar, Bankamızın www.tcmb.gov.tr adresinde Dnsan Kaynakları sayfasından elektronik olarak basvuruda bulunmaları gerekmektedir. Basvuru ile ilgili daha fazla bilgiye Bankamızın web sitesinden ulasılabilir.
Başvurusunu sahsen veya e-posta yoluyla yapanların başvuruları dikkate alınmayacaktır. Merkez Bankası personel alımlarıyla ilgili diğer detaylar netleştikçe burada paylaşmaya devam edeceğiz.

41 thoughts on “Merkez Bankası Personel Alımları

  1. ben açıkögretim adalet okuyorum ve merkez bankasına işe girmeyi çok istiyorum adalet mezublarınınmerkez bankasına işe girme şansları var mı bilgi verirseniz çok sevirim………….

Bir Cevap Yazın