Mehmet Şimşek 2013 yılında zam yok dedi

Mehmet Şimşek 2013 yılında zam yok dedi2013 yılında bir bakandan duyulabilecek en güzel haber sanırım zamların durduğu yönünde olsa gerek. İşte Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’te tam bunu yaptı ve 2013 yılında hiçbir şekilde zam yapılmayacağını söyledi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bütün tedbirleri aldıklarını 2013 yılında hiçbir şekilde yeni zamların gündemde olmadığını söyledi.

Konuttaki KDV oranı konusunda geriye dönüş olmayacağını söyleyen Şimşek, ”Bu defter kapanmıştır. Bu konuda son derece doğru bir adım attığımız kanaatindeyim” dedi.

Şimşek, 2012 yılında merkezi yönetim bütçe giderlerinin 360,5 milyar lira, merkezi yönetim bütçe gelirlerinin 331,7 milyar lira, bütçe açığının 28,8 milyar lira olduğunu belirtti. Mehmet Şimşek, geçen yılın aralık ayında merkezi yönetim bütçe giderlerinin 42,8 milyar lira, bütçe gelirlerinin 27,3 milyar lira olarak gerçekleştiğini, bütçe açığının da 15,5 milyar lira olduğunu söyleyerek. Yeni dönemde vatandaşın zam olmayacağını bilmesini ve bu şekilde devam edeceklerini söyledi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir