Kullanıcı odaklı websiteleri ile müşterilerinizi arttırın

Kullanıcı odaklı websiteleri ile müşterilerinizi arttırınHiç şüphesiz ki teknolojinin en hızlı geliştiği ve bilişim sektörünün son 5 yıl içerisinde ülkemizde ciddi boyutlarda gelişmeler gösterdiği herkes tarafından fark edilir bir hal aldı. İnternet üzerinden artan satışlar, e-ticaret satış hedeflerinin her dönemde beklenenin üzerinde olması bu durumu tetikleyen en önemli faktörlerden oldu.

Toplumların bilgiye daha hızlı ulaşma alışkanlığı her dönemde katlanarak arttı, teknoloji ve bilişimin en hızlı geliştiği şu dönemde gerek kamu kurumları gerekse özel kuruluşlar müşteri memnuniyetini sanal dünya’da da arttırma mecburiyetinde kalıyor. Ancak marka bilinirliği az olan ve amatörce çalışmaya devam eden bazı anonim, ltd. ve sermayesi paylarla bölünmüş şirketleri profesyonelleştirmek maksadıyla 2011 yılında Türk Ticaret Kanunu ile websitesi zorunluluğu getirildi ve bu kanunun kapsamı konusunda genişletme çalışmaları devam ediyor…

Neden websiteniz olmalıdır?

Eğer daha fazla kişi tarafından bulunabilir olmak, müşterilerinizin size daha hızlı ulaşmasını sağlamak, istediğiniz arama sonuçlarında etkin bir rol oynayacak çalışmalar yaparak/yaptırarak kalitenizi ortaya koymak için günümüz teknolojisine ayak uydurmak zorundasınız. İyi bir web tasarım sahibi olan kuruluş ile kötü bir websitesi olan veya hiçbir şekilde websitesi olmayan kuruluşun müşteri gözündeki kalitesi her zaman farklıdır. Websitesi sizin imajınızı yansıtan dijital kimliğinizdir.

Kullanıcı dostu bir websitesi nasıl olmalıdır?

Kullanıcı odaklı yani müşteri memnuniyetini sanal dünyada da takip eden kişi ve firma sitesi öncelikle hızlı, estetik ve arama motoru optimizasyonu en iyi şekilde yapılmış olmalıdır. Arama sonuçlarında istenen hedef kelimelerde sektöre bağlı olarak ön sıralarda yer almak daha fazla kişinin size ulaşmasını sağlar böylece aldığınız iş sayısı ve müşteri sayınız daha fazla artış gösterir. Websitesi tasarımında kullanılan renkler markanın imajına uygun ve doğru dizayn edilmiş olması gerekir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir