Kombi yakıt tasarrufu sağlar mı?

kombiKış aylarının yaklaşmasıyla tasarruf kategorimiz için önemli bir konuya değinmek istiyoruz. Kış aylarında kalorifer, soba, kombi gibi ısınma çeşitleri içinde en tasarruflu olanını açıklayacağız.

Kış aylarında genelde merkezi ısınma en pahalı ısınma çeşididir. Çünkü koca bir binayı ısıtmak için yakılan kömür veya floroil yakıtı çok fazla gidere sebep olur. Ülkemizde doğu kesimine doğru hızla ilerleyen doğal gaz dediğimimiz el yakmayan gaz türünün maliyetlerinden bahsedelim..

Bir evde su ısıtma, ocak yakma için sadece iki ayrı tüp kullanılır. Doğal gaz ile bunların tamamını yapabilirsiniz. Ocak ve su ısıtması için kullandığınız doğal gaz yazın 25-30 lira gibi bir fatura yaratır. Fakat bu iki ayrı ısıtma için iki tüp kullandığınızı varsayarsak ortalama 90 lira bir gideriniz olacaktır.

Kış aylarında kombi yakmak isteyen kişiler istedikleri kadar odayı ısıtma ve böylece yine yakut tasarrufu yapma imkanına sahiptirler. Merkezi ısınmada böyle bir avantaj varken ortak kullanım ısınma türlerinde istediğiniz kadar yakıt yakma gibi bir seçeneğiniz olmadığından daha fazla ödeme yapmanız doğaldır. Eğer kombili bir eve geçme imkanınız var ise hiç beklemeyin veya kendi evinize bir an önce kombi taktırarak tasarruf sağlamaya başlayın.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir