İşverenlerin en çok aradığı meslekler

İşverenlerin en çok aradığı mesleklerTürkiye’de işsizlik o kadar karmaşık bir durum ki işsizlik var ama işsizlik kadar iş beğenmeyen de var.

İŞKUR, Nisan ayı Açık İş İstatistiklerini açıkladı. Verilere göre, toplam 132 bin 384 açık iş var. En çok aranan işçiler ise garson. Ayrıca, 4 bin 41 kişiyle makineci (dikiş), 3 bin 432 ile güvenlik görevlisi, 2 bin 959 kişi ile satış danışmanı, 2 bin 839 kişi ile büro memuru ve 2 bin 680 kişiyle çağrı merkezi görevlisi listede ilk sıralarda yer alıyor.

SEKTÖRLERE GÖRE DAĞILIM

Nisan ayında işverenin en çok aradığı personel imalat sanayi sektöründen. Bu sektörde aranan personel sayısı 47 bin 955. Konaklama ve yiyecek hizmetlerinde aranan personel sayısı 14 bin 469, diğer hizmetler de 12 bin 174, toptan ve perakende ticaret motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin onarımı grubunda ise 12 bin 200 personel aranıyor.

One thought on “İşverenlerin en çok aradığı meslekler

  1. İşverenler… Evet iş verenler hep tercübeli kalifiyeli eleman ararlar, ben sekiz saat internet başında zaman geçiriyorum. iş ilanlarına bakıyorum. ben ilkokul mezunuyum. işverenler lise mezunu arar üniversite mezunu arar, tercübeli eleman arar.
    ya kardeşim fakir olmak suçmu okutamadılar ukuyamadık. namusumuzla para kazanalım diyorum kapılar açılmıyor yüzümüze. televizyonda haberleri izliyorum. ben 37 yaşındayım, daha karakola düşmemişim. bir trafik cezası daha yememişim, iş bulamıyorum. haberleri izliyorum, devlet dağdan inen terörüstde iş bulacakmış. diyorum kendime bendemi dağa çıksaydım. işin ucu siyaset, devletin başına geçen zenin oluyor, ya gemi alıyor yada fabrika kuruyor. bakan diyor asgeri ücretle geçinilir. nasıl geçinecez kardeşim yetmiyor,siz kendinize servet yaparken bizim ağzımız açlıkdan kokuyor, bu yorum nere gidecek bilmiyorum ama, hayat zor ben onu biliyorum…?????

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir