İşsizlere Eylül ayı ödemeleri bayramdan önce yapılacak

issizlikİşkur‘dan işsizlere sevindirici bir haber geldi. Daha önce işkur’a işsizlik maaşı alabilmek için başvuran işssizlere Eylül ayında yapılacak ödemeler Ramazan Bayramından önce yapılacak. Ödemeleri bu ay erken olacak işsizler en azından bayramı biraz daha rahat geçirme fırsatı bulacaklar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dinçer, işsizlik sigortasından yararlanmak için İş-Kur’a başvuran vatandaşların başvuru tarihi takip eden ayın sonunda işsizlik ödeneklerini aldıklarını ifade etti.

Bu çerçevede 2009 Ağustos ayında işsizlik ödeneğinden yararlanmak için İş-Kur’a başvuran vatandaşların Eylül ayı sonunda bu ödenekten yararlanacağını kaydeden Dinçer, “Ağustos ayında başvurup Eylül ayı sonunda işsizlik ödeneklerini alacak olan vatandaşlarımız Ramazan Bayramı’nı iyi geçirebilmeleri için işsizlik ödemeleri 18 Eylül 2009 Cuma günü yapılacaktır. Bu konuda İş-Kur tüm hazırlıkları yapmıştır” dedi.

Bu kapsamda yaklaşık 13 bin vatandaşın bulunduğunu ve bugüne kadar bir milyon 641 bin kişiye 2 milyar 630 milyon 488 bin 368 lira işsizlik sigortasından ödeme yapıldığını kaydeden Dinçer, “Son dönemlerde piyasalardaki canlanmalar ve istihdamı korumaya yönelik uygulamaya konulan tedbirler; İşsizlik Sigortası’na başvuruların azalmasını sağlamıştır. Buna göre, 2009 yılının ilk aylarından 78 bin olan ortalama başvuru sayısı Ağustos ayında 38 bine gerilemiştir” dedi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir