İşkur Çağrı Merkezi Kursu ile iş garantili kurs alın

Her geçen gün işsizliği azaltmak için yaptığı çalışmalarla herkese umut olmaya devam eden işkur yine boş durmuyor.. İşkur meslek edindirme kurslarında yeni bir branş daha açıyor. İşkur, Turkcell ile birlikte başlatılacak olan kampanyada kursu başarı ile bitiren kursiyerler Turkcell çağrı merkezlerinde işe başlayacaklar. İş garantili kurs kapsamında kursiyerlere kurs gördükleri gün başına işkurdan günlük giderlerini ve yol masraflarını karşılamaları için günlük 15 lira ücret alıcaklar.

 

İstanbul,İzmir, Erzurum, Diyarbakır, Ankara ve Eskişehir de verilecek. Kursa katılmak isteyen adaylarda aranılan ortak özellikler ise İşkura kayıtlı olmaları, asgari lise mezunu olmaları, en az 25 en çok 35 yaşında olmaları. Nitelikli eleman yetiştirmek için oluşturulan İşkur kurslarında genel olarak meslek sahibi olmayan kişilerin istihdamı amaçlanıyor. Böylelikle işsiz olan kişiler edindikleri meslekler aracılığı ile daha rahat iş bulabilmeleri amaçlanıyor.

İşkur ayrıca hükümlü ve özürlülere yönelik özel kurslarda oluşturarak bu kişileri topluma kazandırmayı amaçlıyor. İşkur kursları ile ilgili detaylı bilgiyi İşkurun kendi internet sitesi üzerinden alabilirsiniz. Ayrıca işkura kayıtlı değilseniz kayıt işleminizide yine aynı site üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

One thought on “İşkur Çağrı Merkezi Kursu ile iş garantili kurs alın

  1. gercekten cok güzel bir uygulama tebrik eder başarılar dilerim ama ne varki bu uygulama sadece il içnmi ilceler için.uygulama nası acaba.saygılar

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir