İGDAŞ ve İDO özelleşiyor mu?

igdas-ido-2525Gündemde yeni özelleştirme haberleri var… İGDAŞ ve İDO’nun yıl sonuna kadar özelleştirilmesi için gerekli çalışmalar başlatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İGDAŞ’ın özelleştirilmesinin bu yıl sonuna kadar sonuçlandırılmasının planlandığı bildirildi. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, İGDAŞ’ın özelleştirilmesinde danışmanlık yapacak kurumun belirlenmesi için açılan ihaleyi, “Citigrup Global Markets Limited-EFG İstanbul Menkul Değerler AŞ-AK Yatırım Menkul Değerler AŞ konsorsiyumu” kazandı.

Danışman konsorsiyum, 1 Marttan itibaren çalışmalara başladı. Danışman konsorsiyumun ortalama 3 ay içinde yapacağı çalışma sonucunda İGDAŞ hisselerinin hangi satış yöntemiyle özelleştirilmesinin uygun olacağına (halka arz ya da blok satış gibi) dair bir strateji belirlenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisine sunulacak strateji, onay aldığı takdirde özelleştirme işlemlerinin yürütülmesine devam edilecek. Özelleştirme sürecinin bu yıl sonuna kadar sonuçlandırılmasının planlandığı belirtildi. Bu arada, İDO’nun özelleştirilmesi ile ilgili danışmanlık hizmet alım ihalesi ise 23 Martta yapılacak.

2 thoughts on “İGDAŞ ve İDO özelleşiyor mu?

  1. ÖNCELİKLE BİR İGDAŞLI OLARAK BELEDİYE BAŞKANINI KINIYORUM O KADAR ELEMNLAR NE OLUCAK KİMİ YENİ ÇOCUĞU OLDU BENİM MESELA DAHA İLKOKUL 1. SINIFA BAŞLYAN OĞLUM VAR BU ÇOCUĞUMA NASIL BİR GELİCEK SAĞLICAM HATTA BİRDE BANKALARA DA BORCUM VAR BARİ ONLARI ÖDEMEMDE BANA YARDIMCI OLSUNLAR VEYA İŞTEN ÇIKARILMASAM SAYGILAR

  2. şu adaletsiz dünyada kimsenin kimseye deger vermedi şu zamanda bir ekmege muhtaç olan binlerce kişi var şu hayatta herşey torpille oluyo bir işe girmek için onca yere gidiyorum ama her kapı suratıma kapanıyor son olarak netten buraya başvuruyorum yaşım 24 boyum :1.86 kilom: 82 aslen karadenizliyim istanbul avrupa yakasında ikamet etmekteyim b+e sınıfı ehliyetim silahlı kimlik kartım var lise mezunuyum en kötü huyum dürüst olmam kimsenin yalaması olmamam yapılan iyiligi asla unutmamam güvenilir olmam sadık olmam böyle olunca insan pek sevilmiyor elimden hertürlü iş gelir saygılarımla tel:0531 818 29 61

Bir Cevap Yazın