Hangar ayakkabı personel alımı yapacak!

3638hangar2 bin işşize iş müjdesi geldi. Hangar ayakkabı Çorumda açacağı fabrika için 2000 personel alımı yapacak. Hangar Ayakkabıda çalışma fırsatını değerlendirin.. Hangar Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Selçuk, Çorum’da kuracakları saya fabrikasıyla 2 bin kişiye istihdam sağlamayı amaçladıklarını bildirdi.

Selçuk, yazılı açıklamasında, yıllık 7 milyon çiftle Türkiye’nin ”en büyük” ayakkabı üreticisi olduklarını, kapasiteyi daha da artıracak yeni tesis kuracaklarını kaydetti.

Çorum’da kurulacak tesiste 2 bin kişiye istihdam yaratmayı planladıklarını belirten Selçuk, Türkiye’nin en büyük ayakkabı firması olarak artık dışa açılmanın vaktinin geldiğini, öncelikle komşu ve civar ülkelerden başlayarak Avrupa’ya açılacaklarını dile getirerek, ”Amacımız Avrupa’nın da 1 numarası olmak. Bunu başarmamamız için hiçbir engel yok.” dedi.

Bu yıl itibarıyla Çin’den Türkiye’ye ayakkabı girişini durdurduklarını ifade eden Selçuk, şunları kaydetti:

”Avrupa’yı da Çin istilasından kurtaracağız. Çin’in 95 günde gittiği Avrupa’ya ben 5 günde gideceğim. İşte avantajım burada. Çin, 95 gün kapalı konteynırlarda kalan ayakkabıların çürümemesi için özel kimyasallar kullanıyor. Bu da ayakkabıda dehşet bir koku yayılmasına yol açıyor. Biz ise onlardan daha kaliteli ürettiğimiz ürünlerimizi zararsız bir şekilde ulaştıracağız. Türkiye’nin stratejik konumunu bütün sektörlerde kullanmalıyız.

Geçtiğimiz günlerde Isparta’ya üs kurduk. Buradaki merkezle Ege ve Akdeniz bölgelerine daha hızlı ulaşmayı hedefliyoruz. Teşvikli illerden yoğun bir şekilde yatırım teklifleri alıyoruz. Artık B Planına başlıyoruz. Çorum’da saya fabrikası kuracağız. Hemen sonra 100 makineli atölyeyi kuracağız. Çok kısa süre sonra da hedefimiz bin makineye ulaşıp 2 bin kişiye istihdam sağlamak.”

Bu sektörde tek başına bir gelecek göremeyen 5 dev firma ekipmanlarıyla birlikte Hangar Ailesine katıldı. Çünkü şu şartlarda iş yapmak artık çok zor. Fabrikalar hurdaya çıkmaktansa Hangar bünyesinde kalıp, çözüm ortaklığıyla beraber üretim yapacak. Bundan dolayı bu dev firmalar bizimle hareket etme kararı aldılar. Bu tesis, artık tabanı, derisi, astarı, muhtelif frekansları tamamen iç bünyesinde olan ve günde 60 bin çift ayakkabı üreten bir tesis haline gelecek.”

Irak, Gürcistan, Almanya, Slovakya, Azerbaycan, Macaristan, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya’da aynı anda açılış yapacaklarını dile getiren Selçuk, Beylikdüzü’nde toplam 11 bin metrekare kullanım alanına sahip olan yeni merkez için 750 kişiye iş kapısı açtıklarını, Beylikdüzü Belediyesinden çalıştıracak işçi talebinde bulunduklarını anlattı.

”Sayın Başkan bize bir günde 250 kişi gönderdi. Fakat bu bile yeterli gelmiyor. Asgari ücretin üzerinde bir maaş stratejisine sahip bir marka olduğumuz halde, eleman sıkıntısını bir türlü gideremiyoruz” diyen Selçuk, krize karşın ilk 8 ayda 5 binin üzerinde ek istihdam yarattıklarını, halkın ucuza ayakkabı giyebilmesi için sürekli Ar-Ge faaliyetlerinde bulunduklarını, 5 sezon önce 19 TL’ye sattıkları ayakkabıları hala aynı fiyata sattıklarını kaydetti.

Selçuk, şunları kaydetti:

”Üstelik ürün kalitesi arttı. Bayi karı da arttı. 19 TL’lik ayakkabıda 2,5 TL kar verdiğimiz bir bayi, artık 3,5 TL kazanacak. KDV’yi bayiye ödetiyorduk, şimdi biz ödüyoruz. Yüzde 18 olan kar marjı yüzde 26’ya çıktı. Eskiden üretici elinde kalan malzemeyle indirim yapıyordu. Şimdiyse biz istediklerimizi yaptırabiliyoruz. 2009 hedefimiz yıllık 15 milyon çift ayakkabı üretimi… Türkiye’deki yapılanmayı tamamladık, artık Avrupa’ya açılmanın zamanı geldi. Türkiye’de olmadığımız il ve ilçe kalmadı. Bundan sonraki hedefimize doğru yol alıyoruz. Almanya’daki tüm çalışmalarımızı tamamladık.

Ar-Ge departmanımızda 5 kişiyle çalışıyoruz. Ayakkabı sektöründe 5 kişilik Ar-Ge departmanı yoktur. Firmalar, sezonluk Ar-Ge departmanı kurarlar.”

89 thoughts on “Hangar ayakkabı personel alımı yapacak!

  1. bu arada zenne merdane herturlu calistim ayroca faalite basladiysaniz hemen haber verirseniz burada cevrem cok cunki yakinda buyuk bir isci cikisi olaca fabrikanin birinde arkadaslara haber verebilirim bir kac gun icinde ama cikistan sonra onlara kolay kolay ulasamam0545 664 83 04 kendim kadar arkafaslarimda onemli.

  2. selm ben 17 yildir bu meslekteyim ankarada sayaciyim su an evimde ankara piyasasinasaya dikiyorum herturlu sayayi dikebilirim sutunlu cift igne dahil makinalarim mevcut esimde sayaci beraber calisiyoruz maas iyi olursa evide tasiyabilirim fabrika icinde tek bn calisabilirim ama orada evle saya verirseniz bn esim ve cocugumda yardimci oluyorlar saygilr 0545 664 83 04

  3. slm.ben. tayfun küçük 20 yıldır bu işin içindeyim yaşım 32 ayakkabı kalfalıgına 16 yaşında başladım işimi seven ve azimli birisiyim.. tlf 05433851561

  4. selam ben kemal çavuşoğlu ist esenlerde oturmaktayım. 12 sene kendi işyerimi çalıştırdım sayacı atölyesi vardı geçen sene iflaz ettim kapatmak zorunda kaldım ve şimdi bir firmada çalışmak istiyorum bu firmada sizin firmanız olsun isterim SAYGILARIMLAN KEMAL ÇAVUŞOĞLU. TELEFONUM 05367007769

  5. slm öncelikle cok iii olmuş bu düşünceniz hayırlısı olsun derim çalışan ve iş veren acısından hayırlı olmasını dilerim ben 30 yıldır bu işin için deyim fakrikada calış tım zen ne mardane filet karson farketmez el yapımı olsun kesim temizleme olsun yani kısacası han gi bölüme olursa olsun farketmez usta başılık yetenegim de var şöylede söyleyim baya bi kadoruruda oluş turum kendime göre kadrom var sayacı degilim cekirdek ten yetiş meyim yaş 42 konuşur anlaşır sak çalış mak isterim sizinle size saya diken arkadaş larım da var istan bulda kayseri develi den veli deger abimiz le tanışırız konuşuruz ev tel 03526215388 cep 05357644158 sevgi ve say gılarımla yeni işe gircek arkadaş rında şimdiden hayırlı olmasını dilerim cani gönül den

  6. İYİ GÜNLER BEN AYAKKABI MODELİST İYİM HER TÜRLÜ MERDANE ZENNE SPOR VE COCUK AYAKABI MODELİNİ CIKARIP DİKİP MONTA EDEREK BİTİRMEKTEYİM AYNI ZAMANDA AYAKKABI MAKİBALARININ BAKIM VE TAMİRİNİ YAPMAKTAYIM BENİM GİBİ PERSONEL İHTİYACINIZ VARSA GÖRÜŞMEYE ACIGIM SAYGILAR SUNUYORUM ADIM AHMET TEL 00989147882439 TÜR 00905393289280

Bir Cevap Yazın