Ford 1000 eleman alımı yapacak! (2011)

Dış ülkelere artan ihracat talebini karşılamak adına Ford Otosan fazla mesai yapmaya başlıyor. Ford 3. vardiya için yeni personel alımları yapaacak. Bu kapsamda Ford otosan yeni 1000 eleman alacak!

Koç Holding ve Ford Motor ortaklığı Ford Otosan’ın Genel Müdürü Nuri Otay, şirketin artan ihracat talebini karşılamak için Haziran ayında üçüncü vardiyaya başlayacağını ve 1000 yeni eleman istihdamı gerçekleştireceğini söyledi.

Şirketin ilk çeyrek sonuçlarına ilişkin dün akşam düzenlenen basın toplantısında Otay, ”Kocaeli fabrikası, en son 2008 ortasında 3 vardiya çalışıyordu. 2011 yılında yüzde 13 artışla toplam personel sayısı da 9,490 kişiye ulaşacak. İstihdamda 2008’deki rekor seviyeyi zorluyor olacağız” dedi. Otay, eleman alımına başladıklarını, planlarının en geç Haziran ayında üçüncü vardiyayı başlatmak olduğunu ekledi.

Ford Otosan’ın, yeni Transit üretimi için Kocaeli’ndeki fabrikasına yaklaşık 630 milyon dolarlık yatırımı başlattığını hatırlatan Otay, şirketin, hafif ticari araç sınıfı için üreteceği yeni bir araç projesi için de ayrıca 205 milyon euroluk ikinci yatırım kararı aldığını belirterek, “Mühendislik ve diğer birtakım yatırım kalemlerini de eklediğimizde toplam yatırımımız 1 milyar doları geçecek. Bu yatırım önümüzdeki 3 yıllık dönemi kapsıyor” dedi.
Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Toprakoğlu da, bu yıl 300 milyon dolara yakın yatırım harcaması yapacaklarını ve yılın ikinci yarısında yatırım harcamasının temposunun hızlanacağını belirtti.

EBRD KREDİSİNİN 110 MİLYON EURO’SUNU KULLANACAĞIZ
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile geçen yıl 150 milyon Euro7luk kredi anlaşmasına imza attıklarını hatırlatan Toprakoğlu, “EBRD’den yıl sonuna kadar bu kredinin 110 milyon Euro’luk kısmını kullanacağız, borçlarımızda uzun vadenin payı yüzde 70-75’lere çıkacak” dedi.

Rekabet Kurulu’nun şirkete kestiği 68.8 milyon liralık idari para cezasını değerlendiren Toprakoğlu, “Gerekçeli kararın tebliğinden sonra 30 gün içinde ödendiği takdirde, ki biz o şekilde yapacağız, yüzde 25 iskontolu oluyor. Biz zaten onun karşılığını Mart sonu itibariyle ayırmış vaziyetteyiz. Bundan sonrası için herhangi bir sürpriz beklenmez. Yasal haklarımızı kullanacağız” dedi. Şirket ilk çeyrek bilançosunda söz konusu ceza için 36.6 milyon lira karşılık ayırmıştı.

Ford Otosan’ın net kârı, yurtiçi ve ihracat satışlarındaki yükselişin desteğiyle ilk çeyrekte yüzde 101.1 artışla 142.8 milyon lira ile beklentileri aşarken, şirketin bu çeyrekte ayırdığı 36.6 milyon liralık karşılık faaliyet kârını aşağı çekti. Kaynak: Ntvmsnbc

18 thoughts on “Ford 1000 eleman alımı yapacak! (2011)

 1. Merhabalar, Emekli Astsubayım. 26 yıl Türk Silahlı Kuvetlerinde Lojistik, İkmal Bakım Araç Teknikeri olarak görev yaptım. Ayrıca Güvenlik Sertifikası aldım. İktisat Fakültesi Mezunuyum. 43 Yaşındayım Ailemle birlikte Kocaelinde Yaşıyorum. Sizinle çalışmak istiyorum. Saygılarımla.

 2. merhaba ben oto motor alman çıraklık eğitim merkezi meksa vakfından mezunum ve 17 senedir mekaniker olarak piyasada hizmet vermekteyim ve şuan özel bir serviste ustalık yapmaktayım kendime koşulları daha iyi iş aramaktayım saygılar

 3. Merhabalar açıköğretim sosyal hizmetler 2 sınıfta okuyorum sizin gibi saygı duyulan bir kuruluşta çalışmayı çok isterim iyi çalışmalar

 4. 1990 Doğumluyum izmir bucada yaşıyorum izmir konak motor meslek lisesi otomotiv kaporta mezunuyum 9 eylul universtesi otomotiv bolumu 2. sınıf terk doğus otomotivde oto kaporta bolumunde 2 yıl staj egıtımı aldım askerligimi tamamladım acil iş arıyorum.

 5. Mrb rize üniversitesi otomotiv bölümü mezunuyum . ayrıca son stajımı adana gizerler ford a yaptım . sizinle calışmak isterim iyi çalışmalar

 6. YUSUF AKKAYA | Eylül 4th, 2011 saat: 9:06 pm
  Mrb ben aslen afyonluyum izmirde oturuyorum motor meslek mezunuyum her konuda tecrübeye ve deneyime sahibim askerlik sorunumda yok uygun görürseniz sizinle çalışmaktan gurur duyarım 0544 476 99 98

 7. Ben düzce mrk de ikamet ediyorum,kendim yaklaşık 32 senelik otomotiv üzerine motor mekanik ustasıyım,ilgilenen özel servis veya yetkili servis arıyorum,ilgilenen firma ve şirketlere duyurulur.yORUMA BANADA YER VERDİGİNİZ İÇİN TŞK EDERİM.

 8. Ben zonğuldak kara elmas üniversitesi büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümünü bittirdim bu bölüme uygun bir bölüm varsa çalışmak istiyorum. çok acil yorumuma yer verdiğiniz için tşk ederim.

 9. slm eskişehir anadolu üniversitesi işletme fakultesi mezunuyum şirketinizin muhasebe depatmanında bana uygun bir bölüm varsa çalışmak istiyorum çok acil işe ihtiyacım var.yorumuma yer vediğiniz için teşekkürler.

 10. merhabalar ben yıldız bursa osmangazi ilçesinde ikamet ediyorum 20 yaşımdayım ticaret lisesi mezunuyum pazarlama bölümü okudum sizinle çalışmak istiyorum ilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

 11. slm ben lise mezunuyum.yaşım 35.boyum 1,79.kilom 65.evliyim. silahlı yaka kartım var bilgisayar sertifikam var ehliyetim var.hemen iş başı için iş arıyorum telim 530 871 21 30.bu mesajımı dikkate aldığınız için teşekür ederim. .NOT LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN BANA.

 12. merhabe serkan endüstri meslek lisesi mezunuyum döküm bölüm
  ü 2007 mezunuyum izmite oturuyorum iş arıyorum iş verirseniz iyi olur saygılar

 13. Merhabalar ben iş sağlığı ve güvenliği teknikeriyim 2009 mezunuyum.Okulumu 2.likle bitirdim.Şuan bir şirkette çalışıyorum ama kendi işimi idrak edemiyorum ben kendi işimde yükselmek ve çalıştığım şirkete birşeyler katmak istiyorum 23 yaşındayım. Bilgisayar,ön muhasebe ve kendi okuduğum bölümlle ilgili birçok başarı belgem ve B sınıfı ehliyetimde bulunmakta.Eğerki bana uygun kadronuzda boşluk var ise sizin gibi Dünya çapında adı duyulmuş bir firmada çalışmak bana gurur verir.

 14. ben motor meslek mezunuyum eskişehirin orgz fabrkalarında calıştım şuanda işsizim ..paketleme. makina bakım .temizlik .caycılk. enjeksiyon makinası kullndım. iş arıyorum saygılar eskişehirde oturuyorum

 15. ben aşçıyım 16 yıldır bu meslekteyım 2007den beri nestlede aşçılık yapıyorum geçen şubatta istifamı werdim iş arıyorum saygılar

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir