Faizsiz Evlilik Kredisi nedir? Evlilik kredisi nasıl alınır?

Faizsiz Evlilik Kredisi nedir? Evlilik kredisi nasıl alınır?Evlenmek isteyenlere müjde! Artık maddi anlamda yaşadığınız sıkıntıyı hem ertelemeli hem faizsiz bir kredi ile çözümlemeniz mümkün olacak. İşte Faizsiz evlilik kredisi detayları;

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yazılı açıklamasında, üretimin artması için iç tüketimin canlandırılması gerektiğini söyledi.

“PROJE VAKİT KAYBETMEDEN HAYATA GEÇİRİLMELİ”

Hazırlıkları sürdürülen evlilik kredisinin bir an önce çıkarılmasının faydalı olacağını kaydeden Palandöken, şöyle devam etti: “Düğün sektörü dediğimiz, mobilyacıdan beyaz eşyacıya, kuyumcudan matbaacıya, düğün salonundan kuaförüne, çeyizciden tekstilciye, pastacısından şekercisine, çiçekçisinden taksicisine, emlakçısından inşaatçısına kadar uzanan 20 farklı sektörden binlerce esnaf ve sanatkar ile işletmeyi yakından ilgilendiren 15 milyar liralık bir sektör söz konusu. Bu sektörün hareketlenmesinin hem üretim yapan sanayiciye hem de esnaf ve sanatkarımız açısından büyük önemi vardır. Her sene talebin canlı olması, sektörü yüzde 10 büyütüyor.”

“KREDİ 2 YIL SONRA GERİ ÖDENECEK”

Gençlerin parasal yetersizliklerine destek olması amacıyla başlatılan proje ile 25 yaşın altındaki çiftlere 10 bin lira faizsiz evlilik kredisi verilecek olmasını çok olumlu karşıladıklarını ifade eden Palandöken, “Üniversite mezunları için ise yaş sınırı 26 yaşa çıkacaktı. Kredinin geri ödemesi 2 sene sonra başlayacak olması ve genç çiftlerin ekonomik durumuna göre taksitlerin ayarlanması krediyi cazip hale getirmektedir. 2009 yılındaki krizin etkilerinin aşılması için de mobilya ve beyaz eşya sektöründe KDV indirimi yapılmıştı. O dönemde gençler için sıfır faizli kredi verilmesini istemiştik. Şimdi hazırlıkları yapılmış bu projenin vakit geçirmeden hayata geçirilmesini bekliyoruz” dedi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir