En hızlı şekilde iş bulma yöntemleri

Acil bir işe ihtiyacınız var, ama en hızlı şekilde nasıl yeni bir bulacağınızı bilmiyorsanız bu sayfayı okuyun. Global ekonominin toparlandığı yönünde birçok haber yapıladursun halen personel çıkaran, tasarruf arayışlarına giden şirketler var. Durun durun hemen üzülmeyin!

İlgilendiğiniz veya tecrübenizin bulunduğu alanda hızlı bir iş bulmanız hiçte zor değil.. Yeter ki kararlı olduğunuzu gösterin ve bunun için hızlıca çabalayın. İşte sizler için önerebileceğimiz en hızlı iş bulma yöntemleri:

  • Öncelikle başvuru yapacağınız şirketlere göz dolduran, beğeni toplayacak etkileyici bir cv hazırlayın. Etkili bir cv’nin nasıl hazırlanacağı konusunda bir fikriniz yoksa bizim bu konudada önerilerimiz var. Etkili cv hazırlama sayfamıza göz atabilirsiniz.
  • Eski çalışma arkadaşlarınız veya sosyal arkadaşlarınız ile iletişim kurmaya çalışın. Unutmayın ne kadar geniş bir çevreniz varsa alacağınız öneriler ve haberleri o kadar fazla olur. Arkadaşlarınıza iş aradığınızı ve ilgilendiğiniz sektörü belirterek, iş bulmaları durumunda size haber vermelerini rica edin.
  • Etkili cv hazırlama marifetinizi sanal ortamda göstererek birçok iş ve işçi bulma sitelerine kayıt olabilir, en güncel iş ilanlarına en hızlı ve zahmetsiz şekilde başvurabilirsiniz. bkz: iş bulma siteleri
  • Elinize yazıcıdan 5 cv çıktısı alıp bunları fotoğraflayarak şeffaf bir dosya içerisinde muhafazayla bildiğiniz en işlek Alışveriş merkezine giderek mağaza mağaza dolaşın. Girdiğiniz bir mağaza içinde herhangi bir personelle iletişime geçerek personel alımının olup olmadığı öğrenmeye çalışın. Eğer olumlu bir mesaj aldıysanız başvurunuzu ve hazırladığınız cv’nizi yönetime bırakın.
  • Eğer çok acil bir işe ihtiyacınız varsa ve bu yazıyı okuyacak kadar sanal ortamda vakit geçirebiliyorsanız, sizde birçok online reklam hizmeti veya reklam izleyerek para kazanma sitelerini araştırabilir, bu şekilde vaktinizi nakite dönüştürebilirsiniz.

Günü birlik yapılabilecek birçok iş var, fakat kalıcı bir iş arıyorsanız size en kesin ve etkili tavsiyelerimiz bunlar olacaktır. Sizinde bu konuda görüşleriniz varsa yorum yazarak paylaşmanız, biz ve diğer ziyaretçilerimizi oldukça mutlu edecektir.

Ekonomy.net – Ömer Kayapınar

7 thoughts on “En hızlı şekilde iş bulma yöntemleri

  1. 02.01.1991 doğumluyum. Pamukkale üniversitesi dış ticaret bölümü mezunuyum. 180 günlük gümrük müşavirliğindeki çalışmam haricinde iş deneyimim yoktur. B-A2 ehliyet sahibiyim. İthalat-İhracat şirketlerinde görev almak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 05067488156/ANTALYA

  2. 1983 doğumluyum 4 yıllık işletme mezunuyum b sınıfı ehliyetim var askerliğimi tamamladım şu an işsizim ve işe ihtiyacım var yetiştirilmek üzere izmirde iş arıorum. 05542358781

  3. ticaret lisesi mezunuyum.özel güvenlik sertifikam var.bir süre antalya white ctiy hotel de özel güvenlik olarak çalıştım.şu an işsizim ve acil olarak çalışmam lazım.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.
    05413460529

Bir Cevap Yazın