Elektronik Sigara

Elektronik SigaraElektronik Sigara Zararlı mı?
Elektronik sigara ürünleri son zamanların moda ürünü. Sigaranın zararlarının farkında olan ve zehirlenmekten kurtulmak isteyen insanlar elektronik sigaraya yönlenmiş durumda. Elektronik sigaralar, genel itibari ile pil ve atomizer olarak isimlendirilen iki parçadan müteşekkildir. Pil kısmı elektronik sigaraya enerjisini sağlarken, atomizer olarak isimlendirilen parça ise elektronik sigaranın likit sıvısının buharlaştırılmasını sağlayan parçadır.

Elektronik sigaralar atomizer yada atomizer üzerinde bulunan tan içerisine dolumu yapılan elektronik sigara likit sıvıları ile birlikte kullanılmaktadırlar. Bu likit sıvıları içerisinde nikotin bulunmakta ve elektronik sigara kullanıcısının sigara içmesine engel teşkil etmektedir.

Son zamanlarda çıkan elektronik sigara zararlı haberleri ayyuka çıkmış durumda. Bir çok televizyon kanalı haber bültenlerinde ve internet haber siteleri web sitelerinde elektronik sigaranın zararlı olduğu hususunda yayınlar yapmakta. Bu yayınları incelediğinizde, haber içeriklerinde bilimsel hiçbir detay olmadığı görünmekte. Elektronik sigara öldürüyor gibi oldukça uç haber içerikleri dahi incelendiğinde hiçbir bilimsel veri barındırmadığı görünmekte. Aksine elektronik sigara kullanan bir kişi, elektronik sigara ile sigarada bulunan binlerce zararlı ve kanserojen içerikten korunmuş olmaktadır. Elektronik sigarada , sigara ile ortak sadece nikotin bulunmakta ve nikotinin tıbbi açıdan bağımlılık haricinde hiçbir yan etki yada zararı bulunmamaktadır. Sigarayı bırakamayan ve bırakmayı isteyen kişiler elektronik sigara kullanarak nikotin bağımlılığından kurtulamasalar da, sigaradan ve zararlarından kurtulmuş olacaklardır. Elektronik sigara likit sıvılarının nikotin değeri düşük seçeneklerini zamanla kullanarak elektronik sigaradan da tamamen kurtulmak açıkçası mümkündür.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir