2011 Motorlu taşıtlar vergisi ve harç oranları

2011 Motorlu taşıtlar vergisi ve harç oranları açıklandı. 2011 Vergi harçlarına ne kadar zaman gelecek? Motorlu taşıt vergilerinden şikayetçi olan vatandaş yeni yılda vergi harçları hakkında ne düşünüyor?

Bakanlar Kurulu, mevzuatın kendisine tanıdığı yetkiyi kullanmazsa, çeşitli vergi, harç ve cezalar, yeni yılda yüzde 7.71 oranında artacak. Maliye Bakanlığınca belirlenen yeniden değerleme oranına esas teşkil eden Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) üretici fiyat endeksi, Ekim ayı sonunda, 12 aylık ortalamalara göre yüzde 7,71 oranında artış gösterdi.
Continue Reading “2011 Motorlu taşıtlar vergisi ve harç oranları”

Google’a 71 Milyon vergi cezası!

googleturkiyeTürkiye’de arama motoru denilince ilk akla gelen ve Dünya pazarında %65’lik bir kullanıma sahip olan Google’ın Türkiye ayağı Google Türkiye vergi suçundan dolayı 71 milyon TL ceza aldı. Bir çok haber kaynağına konu olan ve yabancı webmaster kaynaklarındada büyük gündem yaratan bu olay Google’ın Türkiye pazarına zarar verecek gibi görünüyor. Birçok webmaster’ın geçim kaynağı olan ve bir çok reklam verenin online reklamcılığın en kolay yolu olarak kullandığı adwords reklamları açısındanda sıkıntılı günler bizleri bekliyor olabilir. Türkiye online reklam pazarının en büyük oyuncusu konumundaki Google’a bugün 71 milyon TL vergi cezası kesildiğini Continue Reading “Google’a 71 Milyon vergi cezası!”