Turizm gelirlerinde hızlı artış şaşırttı

Turizm gelirlerinde hızlı artış şaşırttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2013 yılı ilk dönem (ocak-şubat-mart) turizm istatistiklerini yayımlandı. Buna göre, bu dönemde turizm gelirinin yüzde 72,5’i yabancı ziyaretçilerden, yüzde 27,5’i ise yurt dışında ikamet eden vatandaş ziyaretçilerden elde edildi. Continue Reading “Turizm gelirlerinde hızlı artış şaşırttı”

İş ve turizm rehberi didimindex

İş ve turizm rehberi didimindexİş ve Turizm Rehberi olarak boy gösteren www.didimindex.com , ziyaretçilerimize Altınkum, Didim ve  Akbük bölgesinde, firmalarla hızlı iletişim kurmak için bir köprü oluşturmaktadır. Site üzerinden  farklı kategori ve iş kolları içerisinde, ve yine yüzlerce firmanın bilgilerine ulaşabilir, iletişim kurabilirsiniz. Özellikle bölgeye yabancı olan kişiler için aradıkları yeri kolay bulabilmelerini sağlamakla beraber, bölgedeki yaşayanlarında ulaşabileceği ve bilmediği birçok firmanın olabileceğini belirtmek gerek. Continue Reading “İş ve turizm rehberi didimindex”

En çok para harcayan turistler ve ülkeleri

turizm-cinÇinliler, küresel turizmin ana gelir kaynağı haline geldi ve en çok harcayanlar sıralamasında birinci oldu. Çinli turistleri Almanlar ve Amerikalılar izliyor.

Dünya Turizm Örgütü’nün açıkladığı rakamlara göre, Çinli turistlerin harcadıkları para, bir önceki yıla göre yüzde 40 oranında arttı. Örgüte göre bu artışta gelirlerin yükselmesi, seyahat sınırlamalarının azalması ve Çin parasının değerlenmesi rol oynadı. Continue Reading “En çok para harcayan turistler ve ülkeleri”

Rus turistler için vizesiz kalma süresi uzatıldı

Ülkemiz için yaz turizmi sezonlarında ciddi bir gelir kapısı olan rus turistlere vize jesti yapıldı. Daha öncesinde 30 gün turist olarak konaklayan bilen ruslar artık 60 gün vizesiz ülkemizde tatil yapabilecekler.. Yaz turizm sezonu başladığı dönemde Türkiye’de vizesiz kalma süresinin 30 günle sınırlı olmasından şikayetçi olan Ruslara, Türkiye ‘vizesiz 60 gün’ jesti yaptı. Böylece ülkemize gelen rus turist sayısında ve gelirlerde ciddi bir artış bekleniyor.. Continue Reading “Rus turistler için vizesiz kalma süresi uzatıldı”

2012’de turizm sektöründe hedef yüzde 14 büyüme

Türkiye’nin 2012 yılı beklentileri her geçen gün talebi karşılamak adına artmaya devam ediyor. Bu yıl turizm sektöründe beklenen turist sayısı %14 büyüme ile 35 milyon olarak düşünülüyor.. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, turizm sektöründe bu yıl yüzde 13-14 arası büyüme beklerken, turist sayısının da 35 milyonu bulacağını söyledi. Ulusoy görev süresinin 2 yıl daha uzamasıyla ilgili olarak ise esprili şekilde, ‘İhale yine bana kaldı’ dedi. Continue Reading “2012’de turizm sektöründe hedef yüzde 14 büyüme”