Sözleşmeli Er sistemi nedir?

Maaşlı asker olmak için sözleşmeli er sistemi çalışmaları hızla devam ediyor… Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, sözleşmeli er modeli üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Tek tip, bedelli askerlik derken Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan çalışmaya ilişkin sürpriz bir açıklama geldi. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, sözleşmeli er modeli üzerinde çalıştıklarını söyledi. Plan Bütçe Komisyonu’nda konuşan Gönül, modele ilişkin çalışmayı kısa sürede Bakanlar Kurulu’na sunacaklarını ifade etti.

Yeni modelde örneğin 15 aylık uzun dönem askerliğini yapan biri, süre bitiminden sonra askerliğine bir süre daha devam edebilecek. Bu süre için sözleşme yapacak ve kendisine ödeme yapılacak. Sürenin ne kadar olacağı henüz netleşmiş değil. Continue Reading “Sözleşmeli Er sistemi nedir?”

İş kurmak isteyenler için güzel fırsat!

istesob25525150 kişiyi daha 60 saatlik eğitimin ardından muhteşem şartlar ile kendi işinin sahibi yapacak olan Esnaf ve sanatkarlar odaları şartları açıkladı. Kendi işini kurmak isteyen kişilere 60 saat mesleki eğitim verilerek sertifika sahibi yapıldıktan sonra 4 Bin TL karşılıksız nakit ve 40 Bin TL sıfır faizli kredi verilecek… Eğer kendi işinizi kurmak istiyorsanız İSTESOB‘un bu teklifini mutlaka değerlendirmeye bakın…

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB), kendi işini kurmak isteyen işsizlerin umudu oldu. İşsizlere meslek eğitiminin yanı sıra karşılıksız para ve faizsiz kredi veren kurum, ilk mezunlarını verdi. Continue Reading “İş kurmak isteyenler için güzel fırsat!”

İşkur 10 Bin İşsize İş İmkanı Projesi ile yeniden atakta!

iskur-egitim25İŞKUR,  işsizleri istihdam etme yönünde çeşitli yenilikler ile gelişmeler devam ediyor. 10 bin işsize iş imkanı projesi ile yeniden atağa geçen işkur, İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokuluyla protokol imzaladı. Bu kapsamda 10 bin işkur kayıtlı işsize bilişim sektörü başta olmak üzere 330 TL aylık harçlık ile eğitim verilecek. Geleceğin sektörü ve en çok açık bulunan bilişim sektörünü değerlendirmeye bakın…

Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) ”10 Bin İşsize İş İmkanı Projesi” kapsamında İstanbul İl Müdürlüğü ve İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu arasında sözleşme imzalandı. Yapılan açıklamaya göre, sözleşme çerçevesinde toplam 6 dalda ücretsiz eğitim verilecek. Continue Reading “İşkur 10 Bin İşsize İş İmkanı Projesi ile yeniden atakta!”

Ptt Bank Personel Alımları (2010)

pttbank252525Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım‘dan umut verici güzel bir haber geldi. E-Kapasite haftası etkinliklerinde İstanbul’da konferansa davetli olan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Maliye Bakanlığından gelecek olumlu cevap ile PTT Bank şubelerine 3bin 300 personel alımı gerçekleşeceğinin sinyallerini verdi. Top şimdi Maliye Bakanlığında gelecek olumlu cevap ile 3300 kişi ptt şubelerinde istihdam edilecek.

Konferans sırasında Binali Yıldırım’ın yaptığı espriler herkesi gülme krizine sokarken morallerin yüksek olduğu gözlemlendi. Ptt Bank şubeleri personel alım şartlarına dair gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Halkbank Hayallerim 2010 Kredisi

halkbankHalkbankasından yeni yıla özel ihtiyaç kredisi paketi açıklandı. %0,44 faiz oranlarıyla birçok vade seçeneği bulunan kredi yeni yıl hayalleriniz için iyi bir araç olabilir. Üstelik bu kredinin 3 sigorta hediyeside var. Kredi işsizlik, Kredili Mevduat Hesabı İşsizlik sigortası ve Acil Tıbbi Sağlık Sigortası’ndan oluşan 3’lü sigorta paketinin ücretsiz hediye edileceğini bildirdi.

Halkbank, bireysel ihtiyaçlara yönelik yeni “Hayallerim 2010” yeni yıl kredisinin hizmete sunulduğunu açıkladı. Halkbank’dan yapılan yazılı açıklamada kredinin, 20 bin liraya kadar aylık yüzde 0.44’ten başlayan faiz oranı ve değişen vadelerle kefilsiz kullandırılacağı bildirildi. Continue Reading “Halkbank Hayallerim 2010 Kredisi”