Kamu Kurumlarına 12 Bin Yeni Memur Alımı

Kamu Kurumlarına 12 Bin Yeni Memur AlımıMemur adaylarına müjdeli bir haber daha geldi. Meclis’ten geçen torba yasa ile kamuya yaklaşık 12 bin yeni personel alımının yolu açıldı. AFAD için 6 bin 511, İçişleri Bakanlığı için ise bin 967 yeni kadro ihdas edildi.

Meclis Genel Kurulu, engelli çocuğu bulunan memur ve askerlere yılda 10 gün mazeret izni verilmesi, sahipleri tarafından alınmayan KEY alacaklarının 5 yıl sonra Hazine’ye kalması gibi düzenlemeleri içeren torba yasayı kabul etti. Yasa, kamuya 11 bin 712 personel alımının da yolunu açıyor. En büyük alım ise Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı’na (AFAD) yapılacak. AFAD için 6 bin 511 kadro ihdas edildi. İşte yeni yasa ile gerçekleştirilen düzenlemeler:

YENİ KADROLAR AÇILDI:

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na 6 bin 511, İçişleri Bakanlığı’na bin 967, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne 160, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na 53, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na 11, Spor Genel Müdürlüğü’ne de 10 kadro ihdas edildi.
MEMURA 10 GÜN MAZERET İZNİ:

Memur, subay, astsubay ve uzman erbaşlara, evli olmayan ve en az yüzde 70 oranında engelli ya da süreğen hastalığı olan çocuğunun hastalanması halinde hastalık raporuna dayalı olarak ana veya babadan sadece biri tarafından kullanılması kaydıyla bir yıl içinde toptan veya bölümler halinde 10 güne kadar mazeret izni verilecek.

HİLECİYE CEZA
112 ACİL SERVİSİ: Tüm acil çağrıları karşılamak, sevk ve koordinasyonunu sağlamak üzere büyükşehir belediyesi bulunan illerde, yatırım izleme ve koordinasyon başkanlığı bünyesinde, diğer illerde ise valilikler bünyesinde 112 Acil Çağrı Merkezleri kurulacak.
250 LİRA CEZA: 112 Acil Çağrı Merkezi’ni asılsız ihbarda bulunmak suretiyle meşgul ettikleri tespit edilen kişilere Kabahatler Kanunu’na göre il valileri tarafından 250 lira idari para cezası verilecek. Tekerrür halinde bu ceza iki
katı olarak uygulanacak.

3 BİN UZMAN ERBAŞ ALINACAK
YENİ torba yasa ile silahlı kuvvetler için de kadro açıldı. Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı’na ayrılan uzman erbaş kadrosu 3 bin kişi daha artırılacak.

YAŞLILARA HER AY HARÇLIK
SOSYAL Hizmetler Kanunu hükümlerine göre, yaşlılara her ay harçlık ödenecek. Harçlık ödenenler muhtaç olarak kabul edilemeyecek ve kendilerine, ’65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun’a göre aylık
bağlanmayacak.

KEY ALACAĞINA 5 YIL SÜRE
KONUT Edindirme Yardımı (KEY) Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanun’da yapılan değişiklikle, ilamlar sonucunda talep edilmeyen alacaklar, Resmi Gazete’de yayımlanan son listenin ilan tarihinden 5 yıl sonra, Hazine’ye irad olarak kaydedilecek. Alacaklılar için böylece 5 yıllık süre verilecek.

2014 yılında kaç memur alımı yapılacak ?

2014 yılında kaç memur alımı yapılacak ?Yılsonuna yaklaşırken memur alımlarına dair rakamlar netleşmeye başladı. Kurumların alımlarına dair detaylı haberlerin yanısıra önbilgi olması maksadıyla paylaştığımız bu haberde 2014 yılında toplamda kaç memur ataması yapılacak öğrenebilirsiniz…

Mehmet Şimşek orta vadeli programı açıkladıktan sonra, İstihdama ilişkin bir soruya Şimşek, 2007’den bu yana ülkede ihtiyaç duyulan bütün alanlarda hiçbir dönemde olmadığı kadar ve küresel krize rağmen hiçbir ülkede olmadığı kadar kamuya eleman aldıklarını söyledi. Continue Reading “2014 yılında kaç memur alımı yapılacak ?”

Kamuya 100 bin memur alımı hangi kurum kaç memur alacak ?

Kamuya 100 bin memur alımı hangi kurum kaç memur alacak ?Kamu Kurumlarının memur ihtiyaçları açıklandı buna göre hangi kamu kurumuna kaç memur alımı yapılacak ? Statlarda, kamu binalarında güvenliği sağlamak için devlet ilk etapta 10 bin personel alacağını açıklamıştı. 2013 memur alım sürecinde de yaklaşık 90 bin memur alınacak. Fakat kamu kurumlarının kadro talebi bu sayının neredeyse iki katı. En çok talep 61 bin kadroyla Milli Eğitim Bakanlığı’ndan… Continue Reading “Kamuya 100 bin memur alımı hangi kurum kaç memur alacak ?”

2013 yılında kaç memur alımı olacak

2013 yılında kaç memur alımı olacakGeleceğini garanti altına almak isteyen ve bu uğurda yıllarını feda etmiş binlerce adayın talih yüzüne 2013 yılında gülebilir. 2013 yılında alınacak memur sayısı belli oldu. 2013 yılında rekor alımlar gerçekleştirilecek. 39 bin öğretmenin toplamda 144 bin memur alımının gerçekleştirilmesi bekleniyor.

2013 yılı öğretmen atamaları ve memur alımlarıyla önemli bir yıl olacağa benziyor. İşte detaylar: Continue Reading “2013 yılında kaç memur alımı olacak”

Kamuya 90 bin yeni memur alımı!

Kamuya toplamda 90 bin yeni memur alınması gündemde… Bakan Şimşek 2012 yılı bütçe gelirleri açıklamarında yeni memur alımlarına ilişkin bir önbilgi verdi. 2012 yılı bütçe gelirleri 329,8 milyar lira, bütçe giderleri 350,9 milyar lira olarak öngörüldü. Hükümetin hazırladığı 2012 bütçesinin detayları belli oldu. Continue Reading “Kamuya 90 bin yeni memur alımı!”