MEB 80 bin öğretmen ve yönetici ataması yapıyor

MEB 80 bin öğretmen ve yönetici ataması yapıyorÖğretmen olmak isteyenlere müjde! Meb 2 ay içerisinde 80 bin atama yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2 ay içinde hangi kadroya ne kadar atama yapacak? İşte detaylar… Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni eğitim-öğretim dönemi açılmadan, önümüzdeki 2 ay içerisinde okullarda 40 bin okul yöneticisi ve 40 bin öğretmen olmak üzere 80 bin atama yapacak.

Dershanelerin özel okula dönüşmesini içeren Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapan Kanun ile okul müdürleri de dahil olmak üzere tüm MEByöneticileri açığa alınmıştı.İl ve şube müdürleriatamalarının ardından eğitim-öğretim döneminin bitmesiyle okul müdürlerinin de görev süresi dolacak.

Düzenlemeden sadece 4 yıldan fazla görev yapan okul yöneticileri etkilenecek. Eğitim-öğretim döneminin bittiği 13 Haziran 2014 itibarıyla 4 yıldan fazla görev yapan ve düzenlemeden etkilenecek olan okul yöneticisi sayısı 39 bin 870. Yönetici atamalarının Haziran’ın ikinci haftası yapılması bekleniyor.

ÖĞRETMENE MÜDÜRLÜK HAKKI
Bakanlık, okul müdürleri için Yönetici Atama Yönetmeliği’ni hazırladı. Yönetmelikle, 8 yıl öğretmenlik yapmış kişilere yöneticilik hakkı verilecek.Bundan önceki dönemlerde çıkan yönetmeliklerde yöneticilik görevi olmayan kişilere okul müdürlüğü hakkı verilmiyordu. Yöneticilik görevi öğretmenlik mesleği yanında görevlendirme olarak yapılacak ve öğretmen işin merkezinde hem öğretici hem de yönetici olabilecek.

İŞTE MÜDÜR OLMA ŞARTLARI
Asaleten müdür ve kurucu müdür olarak görev yapmış olmak.Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak ayrı ayrı veya toplamda en az 2 yıl asaleten görev yapmış olmak.Müdür yetkili öğretmen olarak en az 3 yıl görev yapmış olmak.

Vekaleten veya geçici görevli olarak ayrı ayrı veya toplam en az 2 yıl şube müdürlüğü ve daha üstü görevlerde bulunmuş olmak

Vekaleten veya geçici görevli olarak ayrı ayrı veya toplam en az 3 yıl müdür, müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görev yapmış olmak.

Bakanlığın eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki şef veya daha üstü kadrolarda görev yapmış olmak.

AĞUSTOS’TA 40 BİN ÖĞRETMEN
Temmuz sonu, Ağustos başında ise 40 bin öğretmen adayı ilk atama ile okullarda görevlendirilecek.

Şubatayında 10 bin öğretmen ataması yapan MEB, böylelikle 2014 yılında 50 bin öğretmen ataması yapmış olacak.

MEB’de şu anda 812 bin öğretmen görev yapıyor. Bunların 450 bini son 10 yılda atandı.

Başbakan: Atanamayan öğretmen kalmayacak!

Başbakan atanamayan öğretmenleri ilgilendiren önemli atama müjdesini verdi.. Atanamayan öğretmenler için yeniden atama umudu doğdu. Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam’da yaptığı konuşma esnasında öğretmenler için atama müjdesini verdi.

Başbakan Kızılcahamam kampında partililere hitaben konuşurken atama yapılacağını müjdeledi. Continue Reading “Başbakan: Atanamayan öğretmen kalmayacak!”

2012 yılında kaç öğretmen ataması olacak?

2012 yılında kaç öğretmen ataması olacağı açıklandı. MEB 2012 takvimini ve detaylarını açıkladı. 2012 yılında 40 bin öğretmen ataması yapılması öngörülüyor. MEB 2012 yılı kadrolu 40 bin öğretmen ataması haberinin detayları burada.. Continue Reading “2012 yılında kaç öğretmen ataması olacak?”

Sözleşmeli 6 bin öğretmen alımı (2011)

2011 yılı sözleşmeli öğretmen alımları başladı. MEB 6 bin 843 öğretmen alacak. 2011 sözleşmeli öğretmen alımı sonuçları açıklandıktan sonra 31 Ocak 2011 tarihinde görevlerine başlayabilecek. Continue Reading “Sözleşmeli 6 bin öğretmen alımı (2011)”

2011 MEB kadrolu öğretmen alımları

Öğretmenlere gelecek yıl için sevindirici bir haber geldi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Bakanı Nimet Çubukçu, 2011 yılında 55 bin kadrolu öğretmen alınacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, gelecek yıl 55 bin yeni kadrolu öğretmen alınacağını bildirdi.

Çubukçu, Milli Eğitim Bakanlığının 2011 bütçesine ilişkin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı sunumda, öğretmen atamaları konusunda bilgi verdi.

Çubukçu, 2011 yılında 55 bin yeni kadrolu öğretmen alımı yapılmasının planlandığını kaydetti. Bu yıl 10 bin öğretmen ataması yapıldığını anımsatan Çubukçu, ayrıca yıl sonuna kadar 30 bin personel atamasının yapılacağını söyledi. Continue Reading “2011 MEB kadrolu öğretmen alımları”