3’üncü Havalimanı inşaatı ne zaman başlayacak ?

3'üncü Havalimanı inşaatı ne zaman başlayacak ?Dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğini taşıyacak olan üçüncü havalimanında inşaatı başlıyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ve İGA Havalimanı İşletme AŞ arasında yapılan anlaşma ile yer temini sağlandı.

İLK KAZMA 1 AY İÇİNDE VURULACAK

Dünyanın korkulu rüyası haline gelen ve Türkiye’yi havacılık sektöründe bir üst lige taşıyacak olan üçüncü havalimanında temel atılıyor. Günlerdir tartışılan ‘üçüncü havalimanı ne zaman başlayacak’ sorusuna son noktayı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı koydu. Geçtiğimiz günlerde DHMİ ile İGA Havalimanı İşletme arasında yapılan anlaşma ile yer temini de sağlandı. Yasalara göre yer temini sağlandıktan sonra ihaleyi alan firmanın en geç bir ay içinde temel atması gerekiyor.

UÇUŞLAR 42 AY SONRA

Toplamda 26 milyar 142 milyon Euro’luk rekor rakama mal olacak olan havalimanı yıllık 150 milyon yolcu kapasiteli birbirinden bağımsız altı pistli olacak ve inşaatı üç etaptan oluşacak. Birinci etabın en geç 42 ay sonra hizmete girmesi bekleniyor. Bu etapta iki adet bağımsız paralel pist, bir adet cross pist, üç adet paralel taksirut, yüksek hız ve bağlantı taksirutları, apron, terminal binası, hava trafik, haberleşme ve meteoroloji sistemleri, diğer hizmet binaları ve sistemler yapılacak. İkinci etapta Akpınar yerleşimi tarafına bir adet bağımsız pist, bir adet paralel taksirut ve üçüncü etap inşaatlarda da Tayakadın-Yeniköy tarafına bir adet bağımsız pist, bir adet paralel taksirut, mevcut yerleşkenin güneyine bir adet cross pist, bir adet paralel taksirut yapılacak.

3. Havalimanı ne zaman açılır ?

3. Havalimanı ne zaman açılır ?İstanbul’a 3. Havalimanı’nın ihalesi sonuçlandı. İhaleyi, 22 milyar 152 milyon Euro teklif veren Limak-Kolin-Cengiz-Mapa-Kalyon Ortak Girişim Grubu kazandı. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, ihalenin ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Continue Reading “3. Havalimanı ne zaman açılır ?”

Odeabank yeni şubeleri için personel alımları yapıyor

Odeabank yeni şubeleri için personel alımları yapıyorBank Audi’nin yüzde yüz iştiraki ile Türkiye Bankacılık Sektörüne göz kırpan Odeabank son dönemde reklam filmleriyle, piyasaya hızlı girişi ve büyümesiyle adından söz ettirir oldu. Odeabank tanıtım çalışmaları yaparken bir yandan da yeni açılan şubeler için insan kaynakları departmanına büyük önem veriyor. Her müşteriye aynı kalite de hizmeti sunabilmek için tecrübeli isimleri bir araya getirmeye başlıyor. Buna en büyük örnek HSBC’den transfer ettikleri genel müdür Hüseyin Özkaya gösterilebilir. 2013 yılında ve önümüzde ki yıllarda gişe memuru, güvenlik görevlisi gibi benzeri pozisyonlara alımlar olmaya devam edecek ve insan kaynakları sayfasından sizler için alımlara ilişkin bilgiler aktarmaya devam edeceğiz. Continue Reading “Odeabank yeni şubeleri için personel alımları yapıyor”

En pahalı 79. Şehir İstanbul!

İstanbul yapılan bir başka araştırmaya göre bu kez de en pahalı 79. şehir oldu. Yaşam şartlarının her kesime hitap ettiği şehir Mercer’in araştırmasına göre en pahalı şehirler sıralamasında 79. sırayı aldı. Mercer’in araştırmasına göre, 2012’nin en pahalı şehirleri Tokyo, Luanda ve Osaka, yaşam maliyeti en düşük şehir Karaçi. İstanbul, 9 sıra gerileyerek 79’uncu oldu. Continue Reading “En pahalı 79. Şehir İstanbul!”