İşverenlerin en çok aradığı meslekler

İşverenlerin en çok aradığı mesleklerTürkiye’de işsizlik o kadar karmaşık bir durum ki işsizlik var ama işsizlik kadar iş beğenmeyen de var.

İŞKUR, Nisan ayı Açık İş İstatistiklerini açıkladı. Verilere göre, toplam 132 bin 384 açık iş var. En çok aranan işçiler ise garson. Ayrıca, 4 bin 41 kişiyle makineci (dikiş), 3 bin 432 ile güvenlik görevlisi, 2 bin 959 kişi ile satış danışmanı, 2 bin 839 kişi ile büro memuru ve 2 bin 680 kişiyle çağrı merkezi görevlisi listede ilk sıralarda yer alıyor. Continue Reading “İşverenlerin en çok aradığı meslekler”

İşbaşı eğitimi ile mesleğe bilinçli adım atın

İşbaşı eğitimi ile mesleğe bilinçli adım atınİşkur’un işbaşı programı eğitimleri ile yapmak istediğiniz meslek hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir. Yeterli eğitimler ile meslekte daha başarılı olabilirsiniz. Ayrıca bu mesleği öğrenirken, zaruri gider, meslek hastalığı primi ve genel sağlık sigortası primlerinden de faydalanabilirsiniz.. Continue Reading “İşbaşı eğitimi ile mesleğe bilinçli adım atın”

2 Milyona yakın genç işsize 740 TL maaşla iş imkanı

İşsiz gençlere güzel haber İşkur‘dan geldi. Artık deneyimsiz olduğu için iş bulamayan gençler yerine, staj yaparak işi öğrenen maaş alan, stajı bitince istediği işi başarabilecek gençler olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sayıları yaklaşık 2 milyona ulaşan genç işsizler için, İŞKUR tarafından organize edilecek yeni bir düzenlemeyi hayata geçiriyor.

Continue Reading “2 Milyona yakın genç işsize 740 TL maaşla iş imkanı”

İşkur Çağrı Merkezi Kursu ile iş garantili kurs alın

Her geçen gün işsizliği azaltmak için yaptığı çalışmalarla herkese umut olmaya devam eden işkur yine boş durmuyor.. İşkur meslek edindirme kurslarında yeni bir branş daha açıyor. İşkur, Turkcell ile birlikte başlatılacak olan kampanyada kursu başarı ile bitiren kursiyerler Turkcell çağrı merkezlerinde işe başlayacaklar. İş garantili kurs kapsamında kursiyerlere kurs gördükleri gün başına işkurdan günlük giderlerini ve yol masraflarını karşılamaları için günlük 15 lira ücret alıcaklar.

Continue Reading “İşkur Çağrı Merkezi Kursu ile iş garantili kurs alın”

Bankalardan işsiz kalma durumunda 6 ay maaş bağlayan paket!

Küresel kriz adı altında birçok müşteriyi ikna etmeyi başaran bankalar, işinden olma riski bulunanlar ve başka bir kazancı olmayanlara ısrarla işsizlik paketi satıyor.. Bankalar 12 ay boyunca kredi kartından kesilecek belli bir meblağ karşılığında işsiz kalınması durumunda tıpkı İşkur gibi maksimum 6 ay işsizlik maaşı garantisi vermeye başladı. Continue Reading “Bankalardan işsiz kalma durumunda 6 ay maaş bağlayan paket!”