En çok ihracat yapan illerimiz

En çok ihracat yapan illerimizGeçen yılı ihracat rekoruyla kapatan Türkiye yeni hedefleri ile ve dikkat çeken ihracat verileri ile iller arasında oluşan ihracat farkında dikkat çekiyor. Türkiye’nin en çok ihracat yapan illeri ile bu illerin nüfus dağılım oranları incelendi. Türkiye ihracat başarısını her geçen gün daha fazla arttırmaya devam ediyor… Continue Reading “En çok ihracat yapan illerimiz”

2012 yılında ülkemizin en çok ihracat yaptığı ülkeler ve ihracat rakamları

ihracat-2013Her geçen gün büyüyen ekonomizi kanıtlar nitelikte güzel haberler geliyor. Yeni yıla girdik ve geçen yılın analizleri bir bir açıklanmaya devam ediyor. 2012 yılında ihracatta yeni bir rekora imza atan Türkiye ihracatta başarıyı ciddi anlamda yakaladı. En çok ihracat yaptığı ülkeler arasında ciddi bir ekonomik büyüklüğe sahip iki ülke yer alıyor. İşte 2012 yılında yapılan ihracatlar hakkında bazı bilgiler… Continue Reading “2012 yılında ülkemizin en çok ihracat yaptığı ülkeler ve ihracat rakamları”

İhracatta yüzde 12,2 artış yaşandı!

Ülkemizin ihracat oranlarıyla ilgili güzel haber.. Türkiye tarihinin en iyi ihracat rakamını bu sene Mart ayında gerçekleştirdiği %12,2’lik artışla sağladı. Türkiye İstatistik Kurumu, Mart 2012 dönemine ait dış ticaret istatistiklerini açıkladı.

Açıklanan rakamlar, cumhuriyet tarhinde bir rekora işaret ediyor.
Mart ayında ihracat 2011 yılına göre yüzde 12,2 artarak 13 milyar 251 milyon dolara ulaştı. Continue Reading “İhracatta yüzde 12,2 artış yaşandı!”

Ülkemizin son 20 yıllık ihracat ve ithalat rakamları

Türkiye’nin son 20 yıl içerisinde gerçekleştirdiği ihracat ve ithalat rakamlarını sizler için listeledik. Türkiye’nin yıllara göre ihracat ve ithalat rakamlarına bakarak son 20 yıl içerisinde ki büyüme gözler önüne seriliyor.. Türkiye’nin ithalat oranlarının her zaman ki gibi ihracat oranlarından fazla olması da dikkat çeken bir başka konu olarak görülüyor.. İşte Türkiye’nin son 20 yıllık ithalat ve ihracat rakamları… Continue Reading “Ülkemizin son 20 yıllık ihracat ve ithalat rakamları”

İhracat sektöründe 200 bin kişi işe alınacak!

Türkiye de ihracat oranlarında ki iyi seyirin devamlılığını korumak adına iş yoğunluğunu azaltmak ve zamanında kaliteli ihracatları devam ettirmek için bu yıl 200 bin yeni eleman alımı yapılması planlıyor. Yılın ilk çeyreğini üretim ve ihracatta yüksek oranlı artışlarla kapatan ihracatçılar, ikinci çeyrek için de olumlu beklentiler taşıyor. Continue Reading “İhracat sektöründe 200 bin kişi işe alınacak!”