En çok ihracat yapan illerimiz

En çok ihracat yapan illerimizGeçen yılı ihracat rekoruyla kapatan Türkiye yeni hedefleri ile ve dikkat çeken ihracat verileri ile iller arasında oluşan ihracat farkında dikkat çekiyor. Türkiye’nin en çok ihracat yapan illeri ile bu illerin nüfus dağılım oranları incelendi. Türkiye ihracat başarısını her geçen gün daha fazla arttırmaya devam ediyor… Continue Reading “En çok ihracat yapan illerimiz”

Ülkemizin son 20 yıllık ihracat ve ithalat rakamları

Türkiye’nin son 20 yıl içerisinde gerçekleştirdiği ihracat ve ithalat rakamlarını sizler için listeledik. Türkiye’nin yıllara göre ihracat ve ithalat rakamlarına bakarak son 20 yıl içerisinde ki büyüme gözler önüne seriliyor.. Türkiye’nin ithalat oranlarının her zaman ki gibi ihracat oranlarından fazla olması da dikkat çeken bir başka konu olarak görülüyor.. İşte Türkiye’nin son 20 yıllık ithalat ve ihracat rakamları… Continue Reading “Ülkemizin son 20 yıllık ihracat ve ithalat rakamları”

Mayıs 2010 ihracat yüzde 24 arttı!

ihracat255Türkiye ihracatçılar meclisinden sevindirici önemli bir haber var… Geçen ay (Mayıs 2010) ihracat rakamlarının önceki yılın aynı ayına göre %24 artış sağladığı açıklandı. Ülke ekonomisinin hızlı gelişmesi için çok önemli bir gelişme olan ihracat artışının devamının gelmesi bekleniyor…

ihracat, 2009 yılının aynı ayına göre yüzde 24,89 artışla 9 milyar 69 milyon 178 bin dolar seviyesinde gerçekleşti.

TİM tarafından Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) Tosçelik Yassı ve Yapısal Çelik Üretim Tesisinde düzenlenen toplantı öncesinde mayıs ayı ihracat rakamları açıklandı. Continue Reading “Mayıs 2010 ihracat yüzde 24 arttı!”