Eylül ayında işsizlik rakamlarının geçen yıla oranla 1 puan arttı

is-ariyorumTürkiye’de işsizlik oranı, eylülde geçen yılın aynı dönemine göre 1 puan artarak yüzde 11,3 seviyesinde gerçekleşti.

İŞSİZ SAYISI 3 MİLYON 523 BİN KİŞİ OLDU
Söz konusu dönemde işsiz sayısı, 420 bin kişi artarak 3 milyon 523 bin kişi oldu. Beklenti yüzde 11.4’tü.

TARIM DIŞI İŞSİZLİK ARTTI
Aynı dönemde; tarım dışı işsizlik oranı 1,3 puanlık artış ile %13,7 olarak tahmin edildi. Genç nüfusta işsizlik oranı 1,4 puanlık artış ile %19,9 olurken,15-64 yaş grubunda bu oran 1,1 puanlık artış ile %11,6 olarak gerçekleşti.

Altın Son Çeyrekte 2000 Doları Görür mü?

Altın’da taban oluşumunu tamamladık ve ardından ralliye de başladık.Şimdi ise yüksek seviyelerde sağlam ve emin adımlarla yerimizi koruyoruz ve yeni zirvelere hazırlığımızı sürdürüyoruz.Sonbahar için yeni zirveler beklemekteyiz.Altından umudu kesmedik hep beraber sabırla bekledik ve hepimizin yüzünü güldürecek günlere gelmiş bulunduk. Continue Reading “Altın Son Çeyrekte 2000 Doları Görür mü?”

Eylül ayı altın yorumları ve Ekim 2010

Eylül ayı altın piyasası için oldukça hareketli ve beklentilerin üzerinde rekorlar kıran bir ay olarak tarihe geçti. Herkesin özellikle yorumcuların uzmanlardan daha fazla dikkate alarak takip ettiği piyasayı sitemizi takip eden sıkı yorumculardan “M. Murat” tarafından yapılan yorumu sizlerle paylaşmak ve görüşlerinizi almak istiyoruz. İşte Eylül ayı altın yorumu;

Sonunda herkesin beklediği altının onsu 1300 dolara dayandı. Şimdi herkes “altının daha çok gidecek yolu var mı?” sorusunu soruyor. 1260 dolardan 1300 dolara kadarki yükseliş hareketinin bir bebebi de otomatik alımlarla altının 1300 dalara kadar çıkacağının satın alınmasıydı. Continue Reading “Eylül ayı altın yorumları ve Ekim 2010”