Ekonomi Bakanı 2023 hayallerini açıkladı

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 10’uncu Uluslararası Türkçe Olimpiyatları İşadamları Özel Gösterisi programına katıldı. Programda bir konuşma yapan Bakan Çağlayan, son 3 yılda 150 ülkeye gittiğini belirterek, “Bunların çoğunda TUSKON ve onun gibi başka kurumlarımızla birlikte organizasyon yaptık. Gitmiş olduğum ülkelerde onların bulunduğu şehirlerdeki hiçbir okula gitmemezlik yapmadım. Çünkü hangi okula gidersem gideyim, bizim şehitlerimizin kanları ile sulanmış olan bu şerefli ay-yıldızlı bayrağımızı gördükçe son derece mutlu oldum” dedi. Continue Reading “Ekonomi Bakanı 2023 hayallerini açıkladı”

Dünya genelinde borcu en yüksek ülkeler!

Bugünlerde sıkça duyulmaya başlanan kriz sinyalleri borcu en çok olan ülkelere karşı merak uyandırdı. Avrupa kriz sinyallari verirken, ülkemizin ekonomisinin güçlü olduğu fakat bu kez teğet dahi geçmeyeceği konuşuldu. Peki asıl konumuza gelirsek, yükselen ekonomimizin yanında diğer ülkelerin nasıl bir borç politikası izlediği ve en çok borcu olan ülkeleri öğrenelim.. Continue Reading “Dünya genelinde borcu en yüksek ülkeler!”

24 bin memur alımının kurumlara göre dağılımı

Geçtiğimiz yıldan bu yana konuştuğumuz toplu memur alımları için kamu kurum ve kuruluşlarına 2011 yılında kaç memur alınacağı belli oldu. Geçtiğimiz günlerde resmi gazetede duyurulan alımlarla ilgili net rakamlar açıklandı. Hangi kurum ne kadar memur alacak? 24 bin memur alımı ile ilgili detaylar… Continue Reading “24 bin memur alımının kurumlara göre dağılımı”

Türkiye’nin ekonomik durumu (2011)

Odatv yazarlarından Tufan Alarga’nın Türkiye’nin ekonomik durumunu ortaya seren bir haber.. İşte gerçek ekonomik durumumuz.Türkiye’de Başbakan’dan korkan ekonomi yazarları gerçekleri yazmazken, piyasa uzmanları raporlarında Türkiye’nin ekonomisinin içler acısı durumunu yazmaktan çekinmiyorlar. Continue Reading “Türkiye’nin ekonomik durumu (2011)”