Dolar neden 2.05 oldu ?

Dolar neden 2.05 oldu ?Doların beklenmedik bir zamanda 2.05 seviyelerine çıkması herkesi şaşırttı. Fed açıklaması sonrası dolar kurunda bir değişiklik bekleniyordu ancak bu denli bir yükseliş piyasaları salladı.

ABD’de tarımdışı istihdam Ekim ayında 204 bin arttı. Beklenti 125 bin civarındaydı. Rakamın beklentilerin çok üzerinde olması “ABD Merkez Bankası’nın (Fed) tahvil alım programını azaltma konusunda elini güçlendirdi” beklentisini kuvvetlendirdi. Continue Reading “Dolar neden 2.05 oldu ?”

Altın veya dolara yatırım yapılır mı? (Mart 2012)

Altın veya dolar‘a yatırım yapmayı düşünenlerin önemle okuması gerektiğini düşündüğümüz bir haber.. Önceki gün haber akışı küresel piyasalarda büyük kayıplara neden olmuş ABD Doları değer kazanırken hisse senetleri piyasalarında ve altın fiyatlarında düşüşler yaşanmıştı. İşte altın ve dolar da son görüşler ve nedenleri.. Continue Reading “Altın veya dolara yatırım yapılır mı? (Mart 2012)”

Altın yükselecek mi? (2012)

Dolar’ın düşüş yaşaması Altın’ın yeniden tırmanışa geçeceğinin sinyallerini mi veriyor? Altın yatırımcıları doların zayıflamasının altın fiyatlarının yeniden yükseleceği anlamına geldiğini açıkladı. Toparlanma işaretleri veren ABD ekonomisi ile dolar zayıflarken altın iki ayın en iyi haftalık kazancına hazırlanıyor. Continue Reading “Altın yükselecek mi? (2012)”

Altın 2012 yılında da en gözde yatırım aracı olacak

2012 yılı için yatırım önerileri gelmeye başladı. Euro ve dolar‘ın tavan yaptığı bugünler de altın fiyatları durulsa da güzel bir bayandan güzel bir yatırım tavsiyesi geldi. 2012 yılında altın fiyatları yükselmeye devam edecek ve en cazip yatırım aracı olmaya devam edecek… Garanti Özel Bankacılık Birim Müdürü Demet Apak Şermet, küresel ekonomilerde belirsizliklerin devam ettiği ortamda yatırımcıların hisse senedinden uzak durmasını önerdi. MB’nin son hamlelerini de destekleyen Şermet, dolar kurunun 1.75 ila 1.80 TL arasında bir yerde tutunacağını öngördü. Continue Reading “Altın 2012 yılında da en gözde yatırım aracı olacak”

Altın düşüşe rağmen en çok kazandıran yatırım aracı!

Altın fiyatları düşüş yaşamasına rağmen ”yatırımcısına en çok kazandıran yatırım aracı” unvanını korumaya devam ediyor. Kısa vadeli yakın zamanda yatırımcısına %60-65 gibi kazanç sağlatan yatırım aracı altın halen en gözde yatırım aracı olarak görülüyor… Continue Reading “Altın düşüşe rağmen en çok kazandıran yatırım aracı!”