Cumhuriyet Altın 640 TL Çeyrek Altın 155 TL!

S&P ABD’nin notunu düşürdü, altın yükselme hızını kesmedi. ABD’nin not indirimi kararı sonrası piyasalara satış gelirken, gelişmelerden karlı çıkan yine altın yatırımcıları oldu. Güvenli liman altının onsu 1,715 dolarla rekor kırarken, içeride Cumhuriyet Altını 640 liraya, çeyrek altın ise 155 liraya çıktı. Continue Reading “Cumhuriyet Altın 640 TL Çeyrek Altın 155 TL!”

Altın ons fiyatı 1.500 doları geçti!

Altın yorumcularını ikiye bölen yatırım aracı herkesi ters köşeye yatırmaya devam ediyor. Kısa düşüşlerin ardından tekrar yeni rekorlar kırmaya devam eden altın’ın ilerleyen dönemlerde düşüş mü yaşayacağı yoksa yükselişe devam mı edeceği konusunda net bir fikir yok… Continue Reading “Altın ons fiyatı 1.500 doları geçti!”

Altın fiyatları 24 Eylül 2010

Altın fiyatları dün uluslararası piyasalarda yeni bir rekora imza atmıştı. Bugün piyasalarda beklenen ufak artışlar gözlendi. Altın düne oranla küçük bir artış ile günü kapattı.

Altın fiyatlarını yakından takip edenler bilir, son 10 yıl içinde altının ne kadar değerlendiğini zaten şurada yer alan sayfada belirtmiştik.

Altına yatırım uzun vadede ne kadar karlı bir araç olduğunu siz değerli ziyaretçilerimizden uzman görüşlerini yansıtan bir kaç sıkı takipçimizde 2010 yılında altın fiyatları ne olur başlıklı yazımızda tartışmalara katılmıştı. Continue Reading “Altın fiyatları 24 Eylül 2010”

Altın fiyatları 23 Eylül 2010

Altın tarihi bir rekor daha kırdı. Altın uluslararası piyasalarda ons fiyatı 1,292 doları geçerek yeni bir rekor kırdı. Dolar fiyatlarında gerileme gözlenirken, euro fiyatıda ufak bir artış yaşadı. Altın onsu 1,292 doları görünce çeyrek altın fiyatı 104 lira civarına yükseldi. Günün kapanışında çeyrek altın fiyatları eski halini aldı.

Altın fiyatlarında yeni bir yükselişin sinyali olan bu tarihi rekoru uzmanlar bekleyin diye yorumluyorlar. Altın yatırımcıları uzun vadede yatırım yapma kararlarını henüz bozmadılar. Tüm piyasaların yakından izlediği altın fiyatlarını sizde sitemizden günlük ve güncel olarak takip edebilirsiniz… Continue Reading “Altın fiyatları 23 Eylül 2010”

Altın fiyatları 22 Eylül 2010

22 Eylül 2010 Altın fiyatları ne kadar? Dünü yorumluyarak altının durumunu sizlere aktarmaya çalışacağız…

Altın fiyatlarında küçük bir düşüşün yaşandığı gözlenirken, satışların artışı dikkatleri çekiyor. Küçük yatırımcı bu noktadan sonrasını pek hayırlı görmemiş olacak ki bi anda satışların yükseldiğine dair duyumlar almaya başladık.

Altın fiyatlarını sizde kendinize göre yorumlayabilir, uzman görüşlerini değerlendirerek en son kararı kendiniz vererek ya uzun zamandır sakladığınız yatırımı yada uzun vadeli bir yatırım için altını tercih edebilirsiniz. Unutmayın son kararı her zaman kendiniz verin… Continue Reading “Altın fiyatları 22 Eylül 2010”