2014 Altın Ne Olacak ?

2014 Altın Ne Olacak ?Yeni yılın gelmesiyle birlikte altın yatırımcısının en çok merak ettiği soru 2014 altın ne olur? sorusunun cevabıdır. 2014 yılında altın düşer mi, yoksa yükselir mi?

Altın, Türkiye’nin en popüler yatırım aracı olduğu gibi en çok merak edileni de. Herkes altını daha yakından tanımak istiyor. Continue Reading “2014 Altın Ne Olacak ?”

Altın son 3 yılın düşük seviyesine geriledi

Altın son 45 yılın en sert düşüşü ile son 3 yılın düşük seviyesine gerilediGüvenli liman altın, yatırımcının korkulu rüyası oldu. Uluslararası piyasada altın fiyatları 1.180 dolara kadar geriledi. Nisan – Haziran arasındaki düşüş % 25’i buldu. Altın, 1968 yılından bu yana üç aylık dönemde, hiç bu kadar sert düşüş göstermemişti Altındaki düşüş rekor kayıplara neden oldu. Continue Reading “Altın son 3 yılın düşük seviyesine geriledi”

Altın yatırımcısını üzmeye devam ediyor

Altın yatırımcısını üzmeye devam ediyorAltın yatırımcıları üzülmeye devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 1997’den bu yana yayımladığı Finansal Yatırım Araçlarının Reel Getiri Oranları’na ilişkin istatistiklerine göre, külçe altın, yatırımcısına, nisan ayıyla birlikte TÜFE karşısında üst üste 7 ay kaybettirerek bir ilke imza attı. Continue Reading “Altın yatırımcısını üzmeye devam ediyor”

Çeyrek altın tükenince sahte çeyrekler piyasaya çıktı

Çeyrek altın tükenince sahte çeyrekler çıktıAman dikkat! Mağdur olmamanız için piyasada bulunmayan çeyrek altın‘ı bulduğunuz zaman hemen satın almak için atlamayın. Gerçek olduğundan emin olmaya çalışın.

Fiyatların düşmesiyle birlikte altına olan talep düşmedi tam tersine patlama yaptı. Çeyrek altının piyasada tükenmesiyle altında şimdi de sahtecilik ortaya çıktı. Sahtecilerin ürettiği altınların farklı yollarla piyasaya sürüldüğü, altın alacakların bu konuda dikkatli olması gerektiği uyarısında bulunuldu. Continue Reading “Çeyrek altın tükenince sahte çeyrekler piyasaya çıktı”

Altın almalı mı satmalı mı? Şubat-Mart 2013

Altın almalı mı satmalı mı? Şubat-Mart 2013Altın’ın son zamanlarda yaşadığı inanılmaz düşüş yatırımcısını şaşırtmaya devam ediyor. Bazı uzmanlar altını satmanın en mantıklısı olduğunu düşünürken, uzun vadeli yatırımın getirisini bilen uzmanların kısa vadede zarar etmemek için altını satmanın yanlış olduğunu vurguladığını görüyoruz. Onlardan biri ünlü ekonomi yorumcusu Güngör Uras, Milliyet gazetesinde bugün kaleme aldığı köşe yazısında, altın yatırımcısına önemli uyarılarda bulundu. Son dönemlerde hızlı bir düşüş içine giren altın konusunda yatırımcının kafası karışırken, Uras fiyatlar düşüyor diye altınların elde çıkarılmaması gerektiğini belirtti. Continue Reading “Altın almalı mı satmalı mı? Şubat-Mart 2013”