2014 Altın Ne Olacak ?

2014 Altın Ne Olacak ?Yeni yılın gelmesiyle birlikte altın yatırımcısının en çok merak ettiği soru 2014 altın ne olur? sorusunun cevabıdır. 2014 yılında altın düşer mi, yoksa yükselir mi?

Altın, Türkiye’nin en popüler yatırım aracı olduğu gibi en çok merak edileni de. Herkes altını daha yakından tanımak istiyor. Continue Reading “2014 Altın Ne Olacak ?”

Altın bir öyle bir böyle ons fiyatı neden düşüyor?

Altın bir öyle bir böyle ons fiyatı neden düşüyor?Altında bugünlerde yaşanan dalgalanmalar herkesin kafasını karıştırdı.  Altın Ons fiyatında yaşanan bu dalgalanmalar ve dün dibi gören ons fiyatı ardından ünlü altın yorumcusu Mehmet Ali Yıldırımtürk şunları söyledi..

Altının onsu dün 1.691 dolara kadar geriledikten sonra bugün güne tepki alımlarıyla başlayarak tekrar 1,705 dolar seviyelerine yükseldi. Peki kısa süre önce 1750 doların üzerinde olan ons fiyatı neden düşüyor? Continue Reading “Altın bir öyle bir böyle ons fiyatı neden düşüyor?”

Altın Son Çeyrekte 2000 Doları Görür mü?

Altın’da taban oluşumunu tamamladık ve ardından ralliye de başladık.Şimdi ise yüksek seviyelerde sağlam ve emin adımlarla yerimizi koruyoruz ve yeni zirvelere hazırlığımızı sürdürüyoruz.Sonbahar için yeni zirveler beklemekteyiz.Altından umudu kesmedik hep beraber sabırla bekledik ve hepimizin yüzünü güldürecek günlere gelmiş bulunduk. Continue Reading “Altın Son Çeyrekte 2000 Doları Görür mü?”

Altın 2012’de de yeni zirvelerle karşı karşıya kalacak

Altın 2012'de de yeni zirvelerle karşı karşıya kalacakAltın son zamanlarda 1600 lü seviyelerin üzerinde seyir etmektedir.Her ne kadar ekonomik durumlara göre belirsizlik içindeymiş gibi görünsede bu seviyelerin altına inmemesi ve devamlı çıkış istekli olması bize şuana kadar gelen en güzel mesajdır.Şimdi altının eli kulağında diyebiliriz.Temmuz ayından sonra yükselişler her sene olduğu gibi beklenmektedir . Continue Reading “Altın 2012’de de yeni zirvelerle karşı karşıya kalacak”

1.625 mi geçilir 1.523 mü kırılır ?

Son zamanlarda altında merak konusu olan trend çizgisinin aşağı kırılmasımı yoksa yukarı yönlü olmasımı tartışılır bir konu haline gelmekle birlikte kafalarda soru işareti uyandırmaktadır.Son 3 seferdir 1625 ten dönüşler ve 1523 seviyesinden çıkışlar çeşitli bahanelere dayandırılmış olabilir.Fakat bahane her zaman bulunabilecek bir kavramdır.Abd de tarım dışı istihdam verileri kötü gelir dolar düşer altın çıkar veya işsizlik rakamlarında azalma olur dolar yükselir altın düşer.Bunların hepsi altının yönünü gerçekten belirliyor olsada bunlar kısa vadede belirleyicilik göstermektedir ve buda taban oluşumunu kuvvetlendirmektedir. Continue Reading “1.625 mi geçilir 1.523 mü kırılır ?”