1.625 mi geçilir 1.523 mü kırılır ?

Son zamanlarda altında merak konusu olan trend çizgisinin aşağı kırılmasımı yoksa yukarı yönlü olmasımı tartışılır bir konu haline gelmekle birlikte kafalarda soru işareti uyandırmaktadır.Son 3 seferdir 1625 ten dönüşler ve 1523 seviyesinden çıkışlar çeşitli bahanelere dayandırılmış olabilir.Fakat bahane her zaman bulunabilecek bir kavramdır.Abd de tarım dışı istihdam verileri kötü gelir dolar düşer altın çıkar veya işsizlik rakamlarında azalma olur dolar yükselir altın düşer.Bunların hepsi altının yönünü gerçekten belirliyor olsada bunlar kısa vadede belirleyicilik göstermektedir ve buda taban oluşumunu kuvvetlendirmektedir. Continue Reading “1.625 mi geçilir 1.523 mü kırılır ?”

Altın son 4 ayın en düşük seviyesini gördü

Altın yatırımcılarını tedirgin eden bu düşüşü kimileri altın’ın yükselmeden önceki son çekilişi diye tanımlıyor. Yani bu düşüşler bir alım fırsatı olabilir.. Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı son 4 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Dün 1605,66 dolardan kapanan altının onsu bugün 1589,97 liraya gerileyerek Ocak ayı başındaki seviyelerine döndü. Continue Reading “Altın son 4 ayın en düşük seviyesini gördü”

10 yıl daha altın almaya devam!

Jim Rogers yatırımcıların içini rahatlatırken uzun vadede kuşku duyanları şaşırttı. Ünlü yatırımcı altını satmak yerine daha uzun vadede almaya yönelmek gerektiğini savundu… ABD’li ünlü yatırımcı Jim Rogers, “Önümüzdeki 10 yılda daha da yukarıya gidecek. Yatırımcılara altın satmamalarını, altın almalarını öneriyorum” dedi. Continue Reading “10 yıl daha altın almaya devam!”

Altın Ons fiyatı 1,325.65 ile rekor tazeledi!

Altın, son 1 yılda %25 değer kazandı. Yatırımcı ne olduğunu anlamadan kimisi çok büyük karlar kimisi döviz ile dönülmez yollara girdi. Altının Uluslararası piyasalarda kırdığı son rekorunu bugün tekrar tazeledi. Uluslararası piyasalarda altın ons fiyatı 1,325.65 dolara kadar yükseldi…

Spot altının ons fiyatı, euronun dolar karşısında seansın en yüksek seviyesine ulaşmasına paralel olarak 1,325 doların üzerine çıktı ve tarihi rekoru kırdı.

Serbest piyasada da Cumhuriyet altını 402 liradan satılıyor. Çeyrek altın ise 101.95 liradan işlem görüyor.

Güncel günlük altın fiyatlarını takip etmek için tıklayın

Altın fiyatları 24 Eylül 2010

Altın fiyatları dün uluslararası piyasalarda yeni bir rekora imza atmıştı. Bugün piyasalarda beklenen ufak artışlar gözlendi. Altın düne oranla küçük bir artış ile günü kapattı.

Altın fiyatlarını yakından takip edenler bilir, son 10 yıl içinde altının ne kadar değerlendiğini zaten şurada yer alan sayfada belirtmiştik.

Altına yatırım uzun vadede ne kadar karlı bir araç olduğunu siz değerli ziyaretçilerimizden uzman görüşlerini yansıtan bir kaç sıkı takipçimizde 2010 yılında altın fiyatları ne olur başlıklı yazımızda tartışmalara katılmıştı. Continue Reading “Altın fiyatları 24 Eylül 2010”