Altının gramı 107 liranın üzerine çıktı

Altın Son 3 Haftanın En Yüksek ONS Fiyatını GeçtiYeni yıla yükselişle başlayan altının gram fiyatı, kazançlarını sürdürerek 107 liranın üzerine çıktı.

Jeopolitik risklerle yıla hızlı bir başlangıç yapan altının gram fiyatı, küresel risk iştahının azalması ile yükselişini sürdürerek dünkü kapanışa göre yüzde 0,8 primle 107,34 lirayı gördü. Continue Reading “Altının gramı 107 liranın üzerine çıktı”

Altın fiyatları son 6 ayın zirvesinde!

Altın fiyatları son 6 ayın zirvesinde!Kırım’ın Rusya’ya bağlanması konusunda hafta sonunda yapılacağı açıklanan referandum öncesinde, ABD ve Avrupa ülkelerinden gelen tepkilerin jeopolitik gerginliği tekrar artırmasıyla altının ons fiyatı yükselişini devam ettirdi.

ALTIN’DA SON 6 AYIN EN YÜKSEK SEVİYESİ

Güne 1.3370,45 dolardan başlayan altının ons fiyatı yurt dışındaki siyasi tedirginliğin artmasıyla son 6 ayın en yüksek seviyesi olan 1.376,54 doları gördü. Altının ons fiyatı en son 10 Eylül 2013’te 1.391,10 doları görmüştü.

KAPALIÇARŞI GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Altın fiyatları son 6 ayın zirvesinde!

Altın almak için en uygun zaman

Altın almak için en uygun zamanAltın almayı düşünüyor veya altın ile borçlandıysanız borçlarınızı ödemenin ve altın almanın tam zamanı! Altın fiyatları düştü ama altın fiyatlarını yeniden uçuracak nedenler var. Altın’a yatırım yapma fırsatını kaçırmayın…  Continue Reading “Altın almak için en uygun zaman”

2012 yılı ikinci çeyreğinde en çok altın hangi ülkede?

Altın fiyatlarının yükselmeye devam ettiği şu günlerde elinde en çok altın bulunan ülkeler açıklandı. WGC yani dünya altın konseyi tarafından sunulan verilere göre Türkiye 19. sırada yer alıyor. Altını zorunlu karşılık olarak kabul eden tek ülke olan Türkiye, son bir yılda altın rezervleri sıralamasında 11 basamak birden yükselerek 16. sıraya yerleşti. Continue Reading “2012 yılı ikinci çeyreğinde en çok altın hangi ülkede?”

2013 altın fiyatları ne olacak?

Yatırımcının cevabını belki de en çok merak ettiği sorulardan biridir. Yılbaşında planladığı yatırım aracının, yıl içinde ne getireceğini bilmek yatırımcısını birazda olsa rahatlatır. Uzun vadede bakıldığında altın yılda %10-15 getiri sağlıyor. Analizlere göre de altın son 10 yılda 12 kat artmış durumda.

2013 yılında altın fiyatları ne olur? Altın düşer mi, altın yükselir mi? Continue Reading “2013 altın fiyatları ne olacak?”