Altının gramı 107 liranın üzerine çıktı

Altın Son 3 Haftanın En Yüksek ONS Fiyatını GeçtiYeni yıla yükselişle başlayan altının gram fiyatı, kazançlarını sürdürerek 107 liranın üzerine çıktı.

Jeopolitik risklerle yıla hızlı bir başlangıç yapan altının gram fiyatı, küresel risk iştahının azalması ile yükselişini sürdürerek dünkü kapanışa göre yüzde 0,8 primle 107,34 lirayı gördü. Continue Reading “Altının gramı 107 liranın üzerine çıktı”

Altın fiyatları son 6 ayın zirvesinde!

Altın fiyatları son 6 ayın zirvesinde!Kırım’ın Rusya’ya bağlanması konusunda hafta sonunda yapılacağı açıklanan referandum öncesinde, ABD ve Avrupa ülkelerinden gelen tepkilerin jeopolitik gerginliği tekrar artırmasıyla altının ons fiyatı yükselişini devam ettirdi.

ALTIN’DA SON 6 AYIN EN YÜKSEK SEVİYESİ

Güne 1.3370,45 dolardan başlayan altının ons fiyatı yurt dışındaki siyasi tedirginliğin artmasıyla son 6 ayın en yüksek seviyesi olan 1.376,54 doları gördü. Altının ons fiyatı en son 10 Eylül 2013’te 1.391,10 doları görmüştü.

KAPALIÇARŞI GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Altın fiyatları son 6 ayın zirvesinde!

Altın almak için en uygun zaman

Altın almak için en uygun zamanAltın almayı düşünüyor veya altın ile borçlandıysanız borçlarınızı ödemenin ve altın almanın tam zamanı! Altın fiyatları düştü ama altın fiyatlarını yeniden uçuracak nedenler var. Altın’a yatırım yapma fırsatını kaçırmayın…  Continue Reading “Altın almak için en uygun zaman”

Altın almalı mı satmalı mı? Şubat-Mart 2013

Altın almalı mı satmalı mı? Şubat-Mart 2013Altın’ın son zamanlarda yaşadığı inanılmaz düşüş yatırımcısını şaşırtmaya devam ediyor. Bazı uzmanlar altını satmanın en mantıklısı olduğunu düşünürken, uzun vadeli yatırımın getirisini bilen uzmanların kısa vadede zarar etmemek için altını satmanın yanlış olduğunu vurguladığını görüyoruz. Onlardan biri ünlü ekonomi yorumcusu Güngör Uras, Milliyet gazetesinde bugün kaleme aldığı köşe yazısında, altın yatırımcısına önemli uyarılarda bulundu. Son dönemlerde hızlı bir düşüş içine giren altın konusunda yatırımcının kafası karışırken, Uras fiyatlar düşüyor diye altınların elde çıkarılmaması gerektiğini belirtti. Continue Reading “Altın almalı mı satmalı mı? Şubat-Mart 2013”

Altın yatırımcısı Marc Faber: Şubat ayından sonra yükselir

Altın yatırımcısı Marc Faber: Şubat ayından sonra yükselirUzun süredir altın ile ilgili haber yapmıyorduk, fakat önemli bir yatırımcıdan gelen bir değerlendirmenin haber olma niteliği taşıdığını düşündük. Şubat ayından sonra altın fiyatlarında yeniden yükselme olur mu?

İsviçreli yatırımcı Marc Faber küresel piyasalarda yaşanan çıkışın uzun soluklu olmayacağı uyarısında bulunarak düzeltme hareketinin an meselesi olduğunu söyledi. Continue Reading “Altın yatırımcısı Marc Faber: Şubat ayından sonra yükselir”