Özürlü personel istihdamında artış var!

ozurlumemuralimiÖzürlü vatandaşların iş ve sosyal haklar konusundaki sıkıntılarını bir nebzede olsa azaltan çalışma hakkını 2010 yılında bir çok kurum ve kuruluş fark etmiş olmalı ki özürlü personel istihdam haberleri ardı ardına geliyor. Şuradaki 2010 yılında 40 bin özürlü memur alımı haberide oldukça ilgi görmüştü.

Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanı Abdullah Güven, 2002 yılında işçi kadrolarında 10 bin 880 özürlü vatandaşın istihdam edildiğini, bunun yüzde yüze yakın bir artışla 2004-2009 yılları arasında ortalama 20 bin 300’e çıktığını bildirdi.

Continue Reading “Özürlü personel istihdamında artış var!”

Ziraat Bankası Personel Alım Sınavı Ekim 2009

ziraatZiraat Bankası daha önceden duyurduğu personel alımına başvurularda rekor yaşandı.  Toplamda 1195 kişiye istihdam sağlayacak olan bankaya tam  12.517 başvuru geldi.Türkiye’deki üniversiteli işsiz oranının bu başvurularda bir kez daha ortaya çıktığı görüldü.

Ziraat Bankası’nın 1195 kadro için açtığı sınava katılabilmek için, 9,4 katı başvuru geldi. Toplam 12 bin 517 kişi, Ziraat Bankası’nın personeli olmak için başvurdu. Continue Reading “Ziraat Bankası Personel Alım Sınavı Ekim 2009”

Sözleşmeli memurluk için başvurular

personelAlımlarla ilgili güzel bir haberde sözleşmeli memur alımları için geldi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan 17-20 Temmuz 2009 tarihleri arasında tercih alınacak.

ÖSYM’den yapılan yazılı açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nın 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacağı bildirildi. Continue Reading “Sözleşmeli memurluk için başvurular”