Telefon ve internet ucuzlayacak!

Kullanıcıya iyi haber geldi. Telefon ve internet fiyatlarında indirime gidileceği açıklandı. İletişim araçlarından alınan Özel İletişim Vergisi’nin (ÖİV) düşürülmesi için harekete geçildi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, uzun süredir Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in gündeme getirdiği ÖİV’nin düşürülmesi için çalışma yaptıklarını, bu çalışmalara hız vereceklerini açıkladı. Bakan Yıldırım, önümüzdeki aylarda Maliye Bakanlığı’nın sektör temsilcileri ile bir araya geleceğini belirterek, “Kısa sürede sonuca ulaşacağız” dedi. Continue Reading “Telefon ve internet ucuzlayacak!”

ADSL vergi indirimi yakında! İnternet ucuzluyor!

İnternet kullanıcılarına müjdeli haber geldi. Bakan Yıldırım tarafından yapılan açıklamada ADSL vergisinin %15‘ten %5‘e indirileceği bildirildi. Birçok ülkeye göre çok yüksek fiyatlarla kullandığımız internet fiyatlarında bir nebzede olsa azaltma yaratacak bu güzel haberi sizlerle paylaşmak istedik…

Ulaştırma Bakanlığı, ADSL aboneliklerinde sabit telefon hattı zorunluluğunun 1 Kasım tarihinden itibaren kaldırılacak olmasıyla yalın ADSL abonelerinden yüzde 15 yerine diğer internet vergilerinde olduğu gibi yüzde 5 oranında vergi alınması için Maliye Bakanlığı’na başvurdu.
Continue Reading “ADSL vergi indirimi yakında! İnternet ucuzluyor!”