Key ödemeleri yapıldı mı? 22 Ocak 2010

Uzun zamandır beklenen key ödemeleri sonunda gerçekleşti. Birçok kişinin planlarını her defasında suya düşüren Konut Edindirme Yardımı ödemeleri bu kez zamanında ödendi. Konut Edindirme Yardımı (KEY) almaya hak kazananlardan 5 milyon 403 bin 879 kişiye, 2 milyar 545 milyon 825 bin 751 lira ödeme yapıldı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemür’ün KEY ödemelerine ilişkin soru önergesine yazılı yanıt verdi.
Continue Reading “Key ödemeleri yapıldı mı? 22 Ocak 2010”

3. Key ödemeleri yolda!

key2. Key ödemelerinde yaşanan krizde çözüme gidiliyor. Hak sahibi ve mağdurlar için 3. bir ödeme daha başlatılacak. Başbakanın talimatı üzerine Bakanlar ve Müsteşarlar konu üzerinde derin bir çalışmaya başladı. 3. Key ödemeleri çok uzakta görünmüyor çünkü tasarı bütçeyi beklemeyecek.

Kamuoyunda KEY olarak bilinen Konut Edindirme Yardımı hesaplarındaki ikinci ödemede yaşanan krize, Başbakan Tayyip Erdoğan el koydu.

Başbakan Erdoğan’ın talimatı üzerine harekete geçen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, KEY ödemelerinin taraflarını Hazine Müsteşarlığı’nda toplayarak, sorunun çözümü için yapılması gerekenleri tespit etti. Continue Reading “3. Key ödemeleri yolda!”