2014 yılı resmi tatil günleri kaç gün tatil yapacağız?

2014 yılı resm tatil günleri kaç gün tatil yapacağız?Bu yıl Kurban Bayramı’nın 5 mesai gününü dekapsaması, Ramazan Bayramı, resmi tatiller vehafta sonu izinleriyle toplam 117 gün dinlenençalışanlar, gelecek sene iki gün daha az tatilimkanı bulacak.

Gelecek yılın ilk tatili, yılbaşı gecesinin ardından 1Ocak Çarşamba günü yapılacak. Çarşamba günükutlanacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ÇocukBayramı ile perşembe günü kutlanacak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde çalışanlar birer güntatil yapacak. Pazartesi gününe denk gelen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ise hafta sonu tatiliyle birleşecek.

RAMAZAN BAYRAMI HAFTA SONUYLA BİRLİKTE 5 GÜN

Ramazan Bayramı arifesi, 27 Temmuz Pazar gününe rastlıyor. 30 Temmuz Çarşamba günü sona erecekRamazan Bayramı’nda üç mesai günü tatil yapılmış olacak. Çalışanlar, hafta sonu tatiliyle birlikte isetoplam 5 gün dinlenecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın cumartesi gününe rastlaması nedeniyle, bu gün, hafta sonu tatilindegeçirilecek.

KURBAN BAYRAMI NASIL OLACAK?

Bu yıl Kurban Bayramı’nda, arifeye denk gelen 14 Ekim Pazartesi gününün Bakanlar Kurulu kararıyla tatiledilmesiyle 9 gün boyunca izinli olan çalışanlar, gelecek yıl bu uzun tatil imkanını bulamayacak.

Gelecek yıl Kurban Bayramı tatili, arife günü olan 3 Ekim Cuma günü başlayacak. Birinci ve ikinci günühafta sonuna denk gelen Kurban Bayramı’nda, 6 Ekim Pazartesi ve 7 Ekim Salı günü de tatil olacak. Böylece hafta sonuyla birlikte toplam 5,5 gün tatil yapılabilecek.

Çarşamba gününe denk gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili ise 28 Ekim Salı günü öğleden sonra başlayarak 1,5 gün yapılacak.

Gelecek yıl toplam 14,5 günlük resmi ve dini bayram tatilinin 3,5 günü hafta sonuna denk geliyor. Yıllıkizinler dışında, gelecek yıl hafta sonu, resmi ve dini bayramlar dahil toplam 115 gün tatil yapılacak.

2014 yılı resmi tatil günleri şöyle:

-Yılbaşı 1 Ocak Çarşamba

-Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan Çarşamba

-Emek ve Dayanışma Günü 1 Mayıs Perşembe

-Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Pazartesi

-Ramazan Bayramı arifesi 27 Temmuz Pazar

-Ramazan Bayramı birinci günü 28 Temmuz Pazartesi

-Ramazan Bayramı üçüncü günü 29 Temmuz Salı

-Ramazan Bayramı üçüncü günü 30 Temmuz Çarşamba

-Zafer Bayramı 30 Ağustos Cumartesi

-Kurban Bayramı arifesi 3 Ekim Cuma

-Kurban Bayramı birinci günü 4 Ekim Cumartesi

-Kurban Bayramı ikinci günü 5 Ekim Pazar

-Kurban Bayramı üçüncü günü 6 Ekim Pazartesi

-Kurban Bayramı dördüncü günü 7 Ekim Salı

-Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim Çarşamba

memuruz.net