2011 Dolar yükselmeye devam eder mi?

Dolar daha ne kadar yükselir? 2011 yılının ilk aylarında yatırımcının en çok merak ettiği cevaplardan biri de bu olsa gerek. Altın gidişatı ile yatırımcısını mutlu ederken doların yükselişi akılları karıştırmaya devam ediyor… Continue Reading “2011 Dolar yükselmeye devam eder mi?”

2011 yılında dolar ne olacak?

2011 döviz piyasalarını sırasıyla inceleyeceğiz. Ama herkesin en çok merak ettiği döviz türü dolar 2011 yılında ne olur?

ABD Merkez Bankası’nın (FED) niceliksel gevşeme programı dolar üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor. Analistler, Fed’in faizleri düşük tutması ve piyasalara 60 milyar dolar daha pompalayacak olması nedeniyle doların 75 cent seviyesinin altına ineceğini ve dünyanın en fazla parası haline geleceğini öngörüyor. ABD’nin ikinci büyük bankası JP Morgan Chase’nin Japonya faiz ve döviz araştırmaları bölüm başkanı Tohru Sasaki, ABD’nin ekonomiye destek olmak amacıyla Avrupa ve Japonya ile birlikte 2011 yılında faizleri sıfıra yakın tutmayı sürdüreceğini söyledi. Continue Reading “2011 yılında dolar ne olacak?”